Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo “72 päeva” annab etendused Euroopa ühel olulisemal teatrifestivalil Saksamaal

01.02.2023 12:50

3. ja 4. veebruaril 2023 saab näha Hamburgis Lessingtage mainekal teatrifestivalil Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo autorilavastust "72 päeva".

Semperi ja Ojasoo lavastusi on teiste rahvusvaheliste festivalide kõrval ka varem Lessingtagele kutsutud: 2011. aastal mängiti Hamburgis "NO83 Kuidas seletada pilte surnud jänesele" ja 2016. aastal anti etendusi lavastusega "NO43 Kõnts”.

2022. aasta veebruaris esietendunud "72 päeva" sai tõuke ameerika ajakirjaniku Nellie Bly marulisest ümbermaailmareisist aastal 1889. Sarnaselt Bly rutaka ja ootamatu reisiga on ka "72 päeva" kujuteldava ajavaguni aknast nähtava kaasaegne peegeldus. See on reis läbi piltide, mis peegeldavad naiseliku kohalolu erinevaid varjundeid. Samas ei püüa see lavastus määrata naiselikkuse olemust, vaid pühitseb uljalt olemisse kätketud vastuolusid, lubades tekkivate assotsiatsioonide vool kanda end kindlaksmääratust kaugemale.

Lavastuse autorid ja lavastajad on Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo, kehadramaturg Giacomo Veronesi. Lavale astuvad Liisa Saaremäel, Keithy Kuuspu, Rea Lest ja EMTA lavakunstikooli XXXI lennu üliõpilased Alice Siil, Astra Irene Susi, Emili Rohumaa, Hanna Jaanovits, Hele Palumaa, Kristin Prits, Kristina Preimann, Lauren Grinberg.

Lavastuse väljatoomist on toetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kultuurkapital ja Heldur Meerits.

Täpsemat infot leiab festivali lehelt.

Pildil stseen lavastusest "72 päeva". Foto: Tiit Ojasoo