Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endlasse on jõudnud mässulised kuuekümnendad!

12.11.2005 15:28

Laupäeval, 12. novembril kell 19 esietendub Endla teatri suures saalis muusikalavastus "Mis värvi on vabadus". Mati Undi romaani "Mõrv hotellis" põhjal loodud lavaloos kuuleb sõnalise osa kõrval elavas esituses paljusid kuuekümnendate aastate eriilmelisi poplugusid nagu "Üks imelik masin", "Naer", "Maailm ilma armastuseta", "Kosmos—Maa", "Tants kestab veel" jmt.

Lavastuse aluseks olev Mati Undi modernistlik romaan "Mõrv hotellis" ilmus 1969. aastal ja on pühendatud Marju Lauristinile. Lugu käivitavaks sündmuseks on mõrv, mille pealtnägijaks sattunud noormees võtab endale mõrva uurija ja hotelli päästja rolli. Tegevuse käigus hakkab valitud osa ähmastuma, kuna ta satub jälitajana ise ka tagaaetava rolli.

Mati Undi esimeste jutustuste peategelaseks on noor, avarate vaimsete huvidega inimene, kes elab valuliselt läbi inimsuhete poolikust. Peategelane püüdleb keskpärasusest ja argisusest välja, sügavamaks pingeallikaks on elumõtte küsimus. Sarnase heitluse haardes on ka käesoleva lavastuse aluseks oleva romaani peategelane, kes otsib vastust teda vaevavaile eksistentsiaalsetele dilemmadele.

Lavastuse kunstnik Silver Vahtre on pöördlavale loonud mitmekordse labürintliku konstruktsiooni - hiiglasliku hotelli kõige sinna juurde kuuluva - registratsiooniruumi, koridoride, tubade, rõdude ja liftiga. Võimsa ehitise salapärase ja mitmepalgelise atmosfääri loob Margus Vaiguri tundlik valguskujundus.

Mõrvaloo dramatiseerija-lavastaja on Tiit Palu, kunstnik-lavastaja Silver Vahtre, valguskunstnik-lavastaja Margus Vaigur, muusikajuht-lavastaja Feliks Kütt ning koormeister Evald Raidma.

Peaosas Tambet Seling, teistes osades Katrin Valkna, Ireen Kennik, Kaili Närep, Carmen Mikiver, Helle Kuningas, Ahti Puudersell ja Jüri Vlassov. Laval rokivad Feliks Kütt, Raido Kurri, Karl Laanekask ning Tauno Aints - "Genialistid".

Kadi Küttis
Pärnu Teater Endla
avalike suhete juht
44 20 646
555 88 929