Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endlas uus lastelavastus

28.04.2007 11:32

28. aprillil jõuab Endla Suure saali lavalaudadele "Muinasjutt Põhja konnast ja printsessist". Friedrich Reinhold Kreutzwaldi muinasjutu dramatiseeris ja lavastas Tiit Palu.

See on haarav ja seiklusrikas lugu, kus armastus võidutseb kurjuse üle. Kuningriiki tungib hirmuäratav Põhja konn, kes sööb printsesse. Koletise võitmiseks peab julge ja nutikas poiss saama enda valdusse kuningas Salomoni võlusõrmuse. Selle valdajaks on aga verejanuline Põrguneitsi. Targa nõu abil saab poiss raskustest võitu ja kaunis kuningatütar päästetud.

"Põhja konna" puhul väärib kindlasti esiletoomist lavastuse kujundus. Pildiliselt ja värviliselt küllusliku kujunduse kasutamine ei ole tänapäeva teatris enam väga laialt levinud. ""Põhja konna" puhul sai määravaks klassikaline, pildi abil loodud lavaruum," avab kujunduse põhimõtteid peakunstnik Silver Vahtre. "Koos lavastajaga leidsime, et kõige paremini sobitub selle looga eesti graafikute Günther Reindorffi ja Herald Eelmaa vägev looming. Kujunduse põhjaks kujunes Reindorffi illustratsioonide tsiteerimine. Tema töid pole siin kasutatud otse, vaid täiendatud ja edasi joonistatud. Lapsed, kes on lugenud "Eesti rahva ennemuistseid jutte" või näinud Günther Reindorffi pilte, märkavad sealse maailma edasiarendust laval nii tekstilisel kui ruumilisel kujul. Kujundusse on lisatud eesti metsade linde ja loomi, mis pakub väikesele teatrikülalisele põnevat äratundmisrõõmu. Koos peategelasega, kes saab selgeks lindude keele, on väikesel vaatajalgi võimalus avastada erinevate häälitsuste taga peituvaid liike."

Olulisel kohal on Margus Vaiguri valguskujunduslik töö. Spetsiaalselt selleks lavastuseks muretsetud UV-valgustitega saab kogu lavaauk täis salapäraseid efekte - nõiduslikult säravad kujundusdetailid või muinasjutulisust rõhutavad valgusvihud.

Osades on Lauri Kink, Liis Laigna, Carmen Mikiver, Helle Kuningas, Lii Tedre, Enn Keerd ja Ahti Puudersell

Sobiv alates viiendast eluaastast.

Kohtumiseni teatris!

Ülle Jantson
Endla teatri
avalike suhete juht
442 0646 / 516 3133
[email protected]