Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endlas tuuakse lavale Jules Massenet’ “Thais”!

29.09.2008 15:00

On saanud tavaks, et iga paarituarvulise aasta varasuvel toovad Endla teater ja PromFest välja ühise ooperi originaal-lavastuse. Järgmise, 2009. aasta mais etendub Pärnu Teatris Endla J. Massenet’ meistriteos "Thais". Ooper tuuakse lavale Pärnu Rahvusvahelise Ooperimuusika Festivali PromFest raames ja seda mängitakse kokku vaid kuuel korral.

Varem on PromFesti raames Endla lavale jõudnud G. Verdi "Rigoletto" (lavastaja Linnar Priimägi), A. Rubinšteini "Deemon" (lavastaja Mati Unt) ja G. Bizet’ "Carmen" (lavastaja Marko Matvere).

2009. aasta ooperi  lavastab Mai Murdmaa, muusikaline juht on Erki Pehk, kunstnik Madis Nurms ja valguskunstnik Margus Vaigur. Nagu tavaks on kujunenud, saab Endla laval kokku ainukordne rahvusvaheline koosseis: ooperi peaosades astuvad üles eelmise Klaudia Taevi nimelise konkursi laureaadid Veronika Džiojeva (Venemaa) ja Ilja Siltšukov (Valgevene), keda said muusikasõbrad näha ka sel aastal toimunud Puccini Galal.

Massenet kirjutas Thaisi osa spetsiaalselt ameerika sopranile Sybil Sandersonile ja see on saanud kuulsaks kui imekaunis ent üliraske roll, mis nõuab esitajalt erakordselt andekust. See on ka põhjus, miks seda ooperit niivõrd harva lavale tuuakse. Eestis kõlab "Thais" esmakordselt.

Ooperi lugu põhineb Anatole France’ tuntud romaanil ja jutustab munk Athanael’ist, kes on otsustanud päästa kauni kurtisaani ja näitlejanna Thaisi, pöörates ta ristiusku. Lõpuks Thais pöördubki jumala poole, ent tolleks hetkeks on Athanael mõistnud, et tema kinnismõttel on hoopis ilmalikumad põhjused - munk on Thaisi armunud.

"Thais" esietendub Pärnu Endla teatris 22. mail 2009.
Vaata lähemalt ka: www.promfest.ee/thais

Katrin Ruus
avalike suhete juht
Endla Teater
e-mail: katrin@endla.ee 
tel: +37256502721