Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endlas täienevad näitlejate read

22.03.2007 11:35

Neljapäeval, 22. märtsil kell 12 allkirjastatakse TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias teatrikunsti eriala diplomandide ja Endla teatri vahelised töölepingud. Kevadisi pesaheitjaid on värbamas Endla teatri direktor Ain Roost ja pealavastaja Tiit Palu. Alates sügishooajast 2007 on üks lavastaja ja seitse näitleja suuna lõpetajat täieõiguslikud Endla teatritrupi liikmed.

Eesti teatritest väikseima, Endla 17-liikmeline trupp täienes viimati sügisel 2006, mil Pärnusse asusid Karin Tammaru, Indrek Taalmaa ja Märt Avandi. Ka mõned nüüdsetest uutest tulijatest on siinsele publikule juba tuttavaks saanud teatrikuul mängukavva lisandunud ja kriitikute poolt hästi vastu võetud  uuslavastustest: Liis Laigna L. Klemola "Kokkolas" (lavastaja Ingomar Vihmar) ja Kaili Viidas A. Gailiti "Karges meres" (lavastaja Margus Kasterpalu). Proovisaalis on A. Tšehhovi "Kajakas", kus Andres Noormetsa lavastajakäe all teeb rolli samuti tulevane endlakas, Sten Karpov. Oma rollidega on hetkel ootel Triin Lepik, Priit Loog, Jaanus Mehikas ja Veljo Reinik. Kuid ega sedagi tule neil pikalt oodata - juba septembris esietendub M. Kivastiku näidend soomepoistest, mille lavastab noorte praegune kursusejuhendaja Kalju Komissarov.

Lisaks näiteseltskonnale täienevad ka Endla lavastajate read. Oma esimese koduteatri saab Sven Heiberg, kelle poolt Rakvere Teatrile dramatiseeritud ja oktoobris 2006 ka lavastatud A. Valliku "Kuidas elad? …Ann?!" etendused on mitmetes saalides praeguseni välja müüdud.

Endla teatri näitetruppi kuulub Kultuuriakadeemia kasvandikke ka varasemast ajast: Ireen Kennik, Lauri Kink ja Tambet Seling. Uute noorte lisandumine loob teatrile võimaluse veelgi mitmekesistada repertuaari, pakkudes omi valikuid nii nooremapoolsele kui ka eakamale publikule.

Kohtumiseni teatris!

Ülle Jantson
Endla teatri
avalike suhete juht
442 0646 / 516 3133
ylle@endla.ee 
www.endla.ee