Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endlas saab viimaseid kordi näha „Vaikust“ ning „Heinrich IV“

04.11.2013 09:59

Novembri- ning detsembrikuu jooksul tuuakse Endla teatris viimaseid kordi vaatajate ette draamad „Vaikus“ ning „Heinrich IV“.

Andres Noormetsa lavastatud „Vaikus“ on lugu noorte inimeste kujunemisest ja küpsemisest. Tegevus kulgeb ajas, mis mõned noormehed ja neiud välise olukorra tõttu justkui ühte ruumi kinni paneb ja nende omavahelised suhted äärmuslikuks pingestab. Sõprus, armastus, viha, elujanu, ausus, ahnus, reetlikkus pole seal enam lihtsalt sõnad, vaid neile tekib konkreetne ja kordumatu sisu. Tavalisest elust saab thriller, romantiline draama ja põnevik ühekorraga.
Lavastus põhineb Esko Salervo käsikirjal, mis pälvis 2012. aastal Soome parima stsenaariumi eest antava Sylvi auhinna.
Väikese inimgrupi hingelise seisundi ning suhted toovad vaatajateni Kaili Viidas, Ireen Kennik, Lii Tedre, Sten Karpov, Priit Loog, Jaanus Mehikas, Andres Noormets ning Bert Raudsep.
Etendused Endla teatri Küünis 8. novembril ning 4. detsembril.

Itaalia dramatisti, novellisti ning kirjaniku Luigi Pirandello kirjutatud tragöödia „Heinrich IV“ on lavastanud Enn Keerd. See räägib kõrgklassi kuuluvast mehest, kes kukub karnevalipidustuste ajal õnnetult hobuse seljast. Teadvusele tulles ei mäleta ta oma endisest elust midagi ning on veendunud, et ta on keskaja Saksa keiser Heinrich IV. Sõbrad aitavad mehel kakskümmend aastat selles kujutluspildis elada, luues tema ümber võimalikult tõepärase Heinrich IV õukonna maailma. Ent ükski illusioon ei saa kesta igavesti: lähedased otsustavad Heinrich IV šokimeetodil hullumeelsusest välja tuua, et ta võiks taas nautida elu 21. sajandil.
Nimiosas Jaan Rekkor. Teistes osades Piret Laurimaa, Katrin Valkna, Sten Karpov, Priit Loog, Jaanus Mehikas, Bert Raudsep, Sepo Seeman, Jüri Vlassov, Tambet Seling ning Ahti Puudersell.
Lavastust saab Endla teatris näha 21. novembril ning 16. detsembril.

Maria Murakas
avalike suhete ja turundusjuht
SA Endla Teater
tel 442 0657, 521 9572
e-post maria@endla.ee