Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endlas näeb Vanapagana ja Kaval-Antsu lugusid

13.12.2005 10:56

Teisipäeval, 13. detsembril kell 18 esietendub Endla teatri Suures saalis riukalugu "Kaval-Ants ja Vanapagan". Vanapagan võtab Kaval-Antsu oma majapidamisse töökaks sulaseks, osav ja nutikas Kaval-Ants aga oskab oma jutu ja tegemised alati nii sättida, et peremees kogu töö ise ära teeb.

Lihtsameelse ja rumala Vanapaganana astub üles Jaan Rekkor, muretu vigurdaja Kaval-Antsuna Sepo Seeman. Teistes osades on Carmen Mikiver, Katrin Valkna ning Gabriele Moe- ja tantsukooli õpilased.

Mõnevõrra eriliseks teeb käesoleva lavastuse asjaolu, et tänased peaosalised mängisid samanimelisi rolle ka R. Trassi populaarses lavastuses "Põrgupõhja uus Vanapagan" (A. H. Tammsaare / P. Tammearu) Endla Küünis aastatel 2002-2005. Omatahtsi vahetatud rollides noorema sihtrühma ette astumine on meestele uues lavastuses vahvaks väljakutseks.

Tähelepanuväärne on ka fakt, et esimene Kaval-Antsu ja Vanapagana lugu esietendus Endlas päevapealt 81 aastat tagasi, 13. detsembril 1924, mil V. Mettus tõi Pärnu publiku ette A. Kitzbergi näidendi "Kaval-Ants ja Vanapagan".

Sel aastal etenduva näidendi "Kaval-Ants ja Vanapagan" teksti on kirjutanud Endla dramaturg Kiti Kaur, lavastaja on Tiit Palu, kunstnik Andrus Jõhvik, muusikaline kujundaja Feliks Kütt, valguskujundaja Margus Vaigur ning liikumisjuht Juta Ild.

Väikestele vaatajatele on avatud mängutuba. Lustlikku ja rahvapärast tegevust pakuvad Endla teatristuudio noored Piret Raugi ja Enn Keerdi juhendamisel. Küünis tutvustab Nigula Looduskaitseala loomi-linde ja muud metsaelu. AS Pere Leib Pärnu pagarid annavad igale etendusepileti ostjale tasuta magusa Kaval-Antsu-kukli! Soovi korral katab Teatrikohvik peolaua või pakub suupisteid ja tuleb Jõuluvana.

Kadi Noor (Küttis)
Pärnu Teater Endla
avalike suhete juht
44 20 646
555 88 929