Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endlas koolinoorte teatripäeval sünnib ühe päevaga lavastus

10.03.2015 17:35

Endla teatri maja
Kolmapäeval, 11. märtsil võõrustab Endla teater kooliõpilasi, pakkudes koos 13 Eesti teatri, Viljandi Kultuuriakadeemia ja Eesti Kunstiakadeemiaga kogu päeva vältel erinevaid õpitube ja etendusi. Koolinoorte teatripäeva korraldatakse Eestis esmakordselt. Eraldi projekti „Teater 1 päevaga“ raames toovad gümnasistid ühe päeva jooksul lavale Taavi Tuuliku lühinäidendi „Mõttetu mees“. 

Projektis „Teater 1 päevaga“ osalevaid noori juhendavad Endla teatri oma ala professionaalid. Neljaliikmelist lavastajate meeskonda veab loominguline juht Ingomar Vihmar, kelle käe all saavad end Endla teatri Suurel laval proovile panna 11 noort näitlejat. Kunstnike meeskonda juhib peakunstnik Liina Unt. Õpilased saavad kaasa lüüa igas lavastuse valmimise etapis: teksti kirjutamine ja analüüs, misanstseenide loomine, lavakujunduse eskiiside valmimine, lavakujunduse ehitamine ja kujundamine, kostüümide ja grimmi tegemine jne. 

„Mõttetu mees“ on Tartu õpilase Taavi Tuuliku lühinäidend. Taavi osales koos kuue eakaaslasega  novembris Endla teatri poolt väljakuulutatud „Hea idee“ konkursil, mis kutsus noori üles kirjutama lühinäidendi ideed. Parimaid ideid arendati Mihkel Seederi juhendamisel näidendi kirjutamise koolitusel ning veebruaris valis žürii neist koolinoorte teatripäeval lavastamiseks Taavi Tuuliku töö. 

Näidend räägib üksiku inimese traagikast. Meie omale üpris sarnases paralleelmaailmas, kus igal inimesel on sünnist saati mõttekaaslane, on üksik inimene traagiline kõrvalekalle üldkehtivast normist. Lavastuse nimitegelane Mõttetu Mees on maailma esimene üksiklaps, kes pälvib paremal juhul kaastundlikke pilke, halvemal juhul põlgust. Poja saatusest vapustatud ema kahtleb, kas too mõeldagi suudab, kui keegi tema mõtteid ei kuule. Nimitegelane on aga veendunud, et kuigi üksik, pole ta sugugi üksildane. Kui mõttekaaslased peavad elu täisväärtuslikuks vaid teise poolega, on Mõttetu Mees ainus, kes tahab ja suudab leida lähedust ja mõttekaaslust ka teistes inimestes. 

Esietendus toimub teatripäeva õhtul, 11. märtsil kell 19.00 Endla teatri Suures saalis, kuhu on oodatud kõik huvilised. 

Lisainformatsiooni koolinoorte teatripäeva kohta leiad siit.

Lisainfo:
Eveli Loorents
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
+372 52 83 186