Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endlas esietendub “Tunnete tektoonika”

20.10.2007 15:00

Laupäeval, 20. oktoobril esietendub Endla teatris Éric-Emmanuel Schmitti  "Tunnete tektoonika".

Lavastus näitab lähivaates armastuse erakordselt vastuolulist ja muutlikku palet. Loo keskmes on karjäärinaine Diane (Carmen Mikiver), kes paneb oma kallima Richardi (Indrek Taalmaa) armastuse tõsiselt proovile. Seeläbi käivitab ta kõigi tegelaste jaoks ootamatult laastavate lõpptulemustega sündmusteahela, mis purustab Diane enda südame. Lavastuses esitatakse valus küsimus - kas armastus võib läbi alanduse muutuda kättemaksuhimuliseks ja julmaks vihkamiseks? Peategelased jõuavad veendumuseni, et tundlikult tuksuv süda on nagu tillukese liblika tiivalöök, mille järelmõju ei ole võimalik ette ennustada ning mis võib olla algimpulsiks hiiglaslikele maavärinatele ja tsunamidele.

Éric-Emmanuel Schmitt on Eestis tuntud autor, kelle näidendeid lavastatakse edukalt mitmetes teatrites. Tema viimaste teoste hulgast on publiku ette jõudnud "Vabamõtleja" 2005. aastal Vanemuise teatris ning "Oscar ja Roosamamma" Rakvere teatris 2006. aastal. Näidendi "Tunnete tektoonika" maailmaesietendus toimus 2005. aastal Brüsselis Théâtre Le Public’is.

"Tunnete tektoonika" lavastajaks on Enn Keerd, kunstnikuks külalisena Ann Lumiste, muusikaline kujundaja Feliks Kütt, valguskunstnik külalisena Airi Eras. Mängivad Carmen Mikiver, Indrek Taalmaa, Piret Laurimaa, Kaili Närep, Lii Tedre või Helle Kuningas.

Järgmised etendused on 27. oktoobril, 2., 16. ja 24. novembril ning 14. ja 22. detsembril. Piletite müük ja broneerimine Endla teatri kassas telefonil 442 0666.

Teate edastas:
Eve Tisler
Endla teatri avalike suhete juht
kontakt 55 920 945
www.endla.ee