Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endlas esietendub “Robot Robi”

04.03.2005 12:39

Laupäeval, 5. märtsil kell 19 esietendub Endla teatri suures saalis laste- ja noortelavastus "Robot Robi".
See on Boris Kaburi näidenditel "Rops" ja "Rops aitab kõiki" põhinev lugu, mille on kaasajastanud ja kokku kirjutanud Endla teatri dramaturg Kiti Kaur.

Sõbrad Jüri (Tambet Seling), Mart (Ago Anderson) ja Kristi (Piret Laurimaa) elavad tavalist 12-aastaste koolilaste elu, kuni nende sekka ilmub robot Robi (Lauri Kink). Iseenesest ei olekski roboti ilmumisest suurt lugu, kui Robi ei oleks äravahetamiseni sarnane koolipoiss Jüriga. Sellest saavad alguse igasugused segadused ja pahandused, nii lõbusamad kui ka tõsisemad, nii kodus kui koolis. Loo teevad veelgi põnevamaks salakaval tädi Bonifatia (Kaili Närep) ja paha poiss Toits (Sepo Seeman), kes Robi sekeldustesse tõmbab. Roboti ehitanud teadlane onu Magnus (Feliks Kark) on küll Robile installeerinud kõik eluks vajalikud käitumise programmid, sealjuures isegi südametunnistuse, kuid siiski ei suuda Robi alati tunnetada, mis on hea ja mis on halb ning mida tohib teha ja mis oleks parem tegemata jätta.

Näitemängus "Robot Robi" on seiklusi, huumorit ja vahvaid karaktereid, mis teeb selle lavastuse nauditavaks nii väikestele kui ka suurematele teatrisõpradele.

Robi-loo lavastaja on Tiit Palu, kunstnik Liina Unt (külalisena), muusikaline kujundaja Feliks Kütt, valguskujundaja Margus Vaigur ning liikumiskonsultant Aleksei Morozov.

Osades: Tambet Seling, Lauri Kink, Piret Laurimaa, Ago Anderson, Sepo Seeman, Feliks Kark (külalisena), Kaili Närep ja Ahti Puudersell.

Boris Kaburi lastenäidendid "Rops" ja "Rops aitab kõiki" jõudsid esmakordselt lavale Tallinna Draamateatris vastavalt 1964. ja 1965. aastal. Raamatuna ilmusid näidendid 1967. aastal.


Kadi Küttis
Pärnu Teater Endla
avalike suhete juht
44 20 646; 55 588 929
www.endla.ee