Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endlas esietendub “Kokkola”

23.02.2007 13:07

Endla teatri Suures saalis esietendub reedel, 23. veebruaril 2005. aasta soome parimaks näidendiks tunnistatud Leea Klemola "Kokkola".

Ingomar Vihmari poolt lavastatav näidend on tõeliselt raju lugu uskumatust elust pöörijoone väikelinnas. Seltskond on kirju ja sebimist jätkub. See on hoogne komöödia hämmastavatest inimsuhetest ja ainulaadsest elufilosoofiast. Samuti arktiline tragöödia inimestest, kes on teinud enesele depressioonist kunsti ja joomisest loomingu. Ja ometi on kogu lugu eelkõige armastusest. Sündmuste keskpunktis on lopsaka karakteriga proua Marja-Terttu, keda mängib Andrus Vaarik. Tema poiss-sõbrana astub üles Jüri Vlassov ja ta kaksikvennana Enn Keerd. Kindlasti on see ühtpidi oma ajajärgu kõige kurvem näidend ja teistpidi kõige parem naljatükk. "Kokkola" on äärmuslik nägemus, põhjamaise hulluse kvintessents. Lugu külma kaamose ilust ning rämeda huumori ootamatust vaimustavast soojusest.

"Soome lood on mulle alati meeldinud," selgitab näidendivalikut lavastaja Ingomar Vihmar. "Neis on omapärane kirg. "Kokkola" on näidend, mis pidi mulle lihtsalt kätte sattuma - harva, kui midagi nii head lugeda ja lavastada saab. Et tegemist on hea materjaliga, näitab seegi, et Soomes on see lavastus tänaseni väljamüüdud."

Näidendi on tõlkinud Maimu Berg. Lavastaja Ingomar Vihmar (külalisena Eesti Draamateatrist) on ka lavastuse muusikaline kujundaja. Lavakujunduse autor on Pille Jänes, valguskunstnik Margus Vaigur, kostüümid Ann Lumistelt. Osades Andrus Vaarik (külalisena), Jüri Vlassov, Sepo Seeman, Kleer Maibaum (külalisena), Liis Laigna (külalisena), Kaili Närep, Lii Tedre, Ago Anderson, Enn Keerd, Lauri Kink ja Ahti Puudersell.

Näidendi maailmaesietendus toimus Tampere Teatris 10. detsembril 2004.

Ülle Jantson
Endla teatri
avalike suhete juht
442 0646 / 516 3133
[email protected] 
www.endla.ee