Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endlas esietendub hormonaalne komöödia “Testosteroon”

04.10.2008 13:18

Laupäeval, 4. oktoobril esietendub Endla teatris poola autori Andrzej Saramonowiczi hormonaalne komöödia "Testosteroon", mille lavastab Enn Keerd.

Poolas tohutu publikumenu osaliseks saanud komöödia räägib peost, mis järgneb luhtunud pulmatseremooniale ning kus altari ees mahajäetud õnnetut peigmeest toetavad kuus täiesti erineva tausta ja iseloomuga meest. Nende koosistumine kujuneb toostide, kakluste, diskussioonide, šokeerivate avastuste ja ootamatute südantpuistamiste seeriaks. Lõpuks leiab seltskond, et mees olla pole sugugi kerge. Eriti veel kui otsida vastust küsimusele, mis inimesi lõpuks suhtemaailmas juhib - mõistus, tunded või... hoopiski bioloogia?

Lavastaja Enn Keerd: "Oleks siiski palju pakutud, kui arvata, et näidendis ja lavastuses leiab aset meeste ja naiste vaheliste suhete süvaanalüüs. Tegemist ei ole manifestiga, vaid siiski meelelahutusega, kuigi mitmed kriitikud Poolas on nimetanud seda näidendit mehelikkuse manifestiks. Usun, et see, mida näidendi autor Saramonowicz öelda on tahtnud, on -  vastata feministlikele püüdlustele kõike lihtsustada (naised on ohvrid, maailm ümberringi on mehelik ja macholik, kus naistel eriti võimalusi pole) omapoolse lihtsustamisega. Ainult et meeste vaatepunktist. Mehed  näidendis jõuavad arutluse käigus avastuseni, et kui naisi ei oleks, siis mehed oleksid väga toredad isendid. Ei mingeid agressioone. Naised koostöös testosterooniga saavutavad aga selle, et mehed on sellised nagu nad on. Mul on siiski tunne, et tegemist on autoripoolse väikse tembu ja kelmusega, näitamaks läbi huumori, et asjad ei ole nii üks-ühesed."

Osades Raivo Rüütel (külalisena), Sepo Seeman, Ago Anderson, Lauri Kink, Tambet Seling, Jaanus Mehikas, Veljo Reinik. Kunstnik Silver Vahtre, valguskujundaja Jaan Laur, muusikaline kujundaja Feliks Kütt, tõlkja Margus Alver.

Katrin Ruus
Endla teatri avalike suhete juht
katrin@endla.ee
t:+37256502721
www.endla.ee