Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endlas esietendub A. Ostrovski “Kaasavaratu”

16.10.2002 00:00

19. oktoobril jõuab Endla teatri black-box tüüpi eksperimentaalsaalis Küün lavale Aleksandr Ostrovski "Kaasavaratu", mille lavastab
Tõnu Lensment. Lavastuse kunstnik on ameeriklanna Anna Tanner. Lavastuses kõlavad venekeelsed mustlasromansid, mille on seadnud
Jaan Sööt.
Võibki öelda, et "Kaasavaratu" on heas mõttes integratsiooniprojekt, kus segunevad erinevad kultuuriruumid ja mõtlemisviisid. Lavastus tõlgitakse ka vene keelde. Sünkroontõlke vahendusel saavad vene keelt kõnelevad inimesed osa eesti teatrikunstist ning eesti publikule tutvustakse vene kultuuriruumi.
Lava ja kostüümid kujundanud noorele USA maalikunstnikule
Anna Tannerile on see projekt esmakordne tihedam kokkupuude teatrikunsti ja Eestiga.

"Kaasavaratu" on vene klassiku Aleksandr Ostrovski üllatavalt tänapäevaga kokku kõlav näidend täis kuumi slaavi kirgi ja kainet ärimeheloogikat.
Tegevus toimub 1850. aastate Venemaal.

On üks vaene, aga ilus tüdruk (Diana Tammisto) ja neli erinevat meest ( Madis Kalmet, Jaan Rekkor, Ago Anderson ja Ranet Rees). Kõik nad tahavad seda tüdrukut, kes naiseks, kes armukeseks, kes ilu-või auasjaks.
Tundubki, et nad armastavad oma armastust, kirge, mitte tüdrukut. Kas naisel tasub oma elult rohkem loota kui julmasid meeste mänge?

Esietendus 19. oktoobril, järgmised etendused 23. ja 31. oktoobril.