Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endlas avatakse teatri juubelinäitus

20.10.2010 16:54

Laupäeval, 23. oktoobril, kell 17.30 avatakse Pärnu Endla teatri Sammassaalis juubelinäitus „Endla 100“, mis on pühendatud Endla 100. hooajale. Näitus heidab kahekümne kahe lavastuse kaudu pilgu kutselise Endla teatri sajale tegutsemisaastale.

Juubelinäitusel on üleval kakskümmend kaks pannood, mis tutvustavad sõnas ja pildis igaüks ühte omanäolist lavastust, mis Endla teatris möödunud hooaegade jooksul lavale on jõudnud. Tegemist on lavastustega, mis said oluliseks nii Endla arenguloos kui pälvisid tähelepanu Eesti teatrimaastikul.

Peamine rõhk näitusel on rikkalikul fotomaterjalil, mis Endla teatri ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi arhiivist kokku on kogutud.

Näitusel tutvustatud kakskümmend kaks lavastust peegeldavad Endla repertuaari mitmekülgsust aastate lõikes. Valikust leiab näiteks nii mastaapseid töid, nagu „Lood Viini metsadest“ (1983, lavastaja Ingo Normet), „Täieline Eesti Vabariik“ (1992, lavastaja Merle Karusoo) või „Mis värvi on vabadus“ (2005, lavastaja Tiit Palu), kui peeneid inimelu ja -suhete lahtiharutusi, nagu „Epp Pillarpardi Punjaba potitehase“ lavastused (1974, lavastaja Kaarin Raid ja 1991, lavastaja Priit Pedajas), „Tramm nimega Iha“ (1972, lavastaja Kaarin Raid) või „Kes kardab Virginia Woolfi?“ (1977, lavastaja Adolf Šapiro).

Juubelinäitus jääb Endla teatri Sammassaali üles 20. novembrini ning kolib seejärel ümber teatri koridoridesse, kuhu jääb püsinäitusena teatrikülastajatele vaatamiseks üles kogu hooajaks.

Lisainfo: www.endla.ee