Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teatrisuvi Pärnus ja Kaelase mõisas

23.04.2015 16:51

Endla teatri majaEndla jätkab ainukese Eesti teatrina traditsiooni mängida suvehooaja jooksul teatrimajas läbi kogu repertuaar. 11. juulist kuni 16. augustini saab nautida publiku lemmiklavastusi „Kõik naistest“ ja „Boyband“, Madis Kalmeti poeetilist „Kahe lugu“, Eesti teatri aastaauhindade galal tunnustuse pälvinud lavastust „Mandel ja merihobu“ jt. Pere noorematele sobivaid „Põrrr…!!!“ ning „Peeter Paan ja Valge Lind Wendy“.

Lisaks etendub kaks uuslavastust, neist üks väljapool Pärnu linna.
Goethe romantilisest kiriromaanist inspireeritud „Werther“ esietendub kaunis Kaelase mõisa pargis 11. juulil. Kümne tormleva ja tungleva etenduse kaudu saab lähemalt tutvuda Endla noorema põlvkonnaga, kes toob publiku ette Triinu Ojalo dramatiseeritud teose  nooruslikust idealismist ja esmakogemuste erksusest. Seistes valiku ees, kas jääda mugavusstsooni või võtta risk, on idealistlikud noored igal ajal sarnased. Nad põlevad soovist muuta maailma, astuda kodanliku mugavuse vastu, avardada piire ja viia ellu suuri ideid. Nende emotsioonid on äärmuslikud, igas pilgus ja viipes on kaalul elu. Lavastaja Laura Mets ja neli värskelt teatrikooli lõpetanud näitlejat – Fatme Helge Leevald, Lauri Mäesepp, Sander Rebane ja Karl-Edgar Tammi – küsivad, kuidas elada sama kirglikult ja sisemise põlemisega, ent seejuures pääseda Wertheri saatusest.

Enn Keerd toob 24. juulil Endla teatri Suure saali lavale uurimuse armastusest. Kuigi Tom Stoppard ei ole armastusest kuigi palju kirjutanud, on filmide „Anna Karenina“ ja „Armunud Shakespeare“ stsenaariumi autoril teema vastu sügav huvi. Tema näidend „Midagi tõelist“ uurib, mis jääb järele siis, kui suhtest kaob kirg ja uudsus. Kuidas jääda truuks ja tulla toime armukadedusega? Kui palju katsumusi kannatab välja tõeline armastus? Kas tõelist armastust on üldse olemas? Üllatuslike käänakutega armastusloo lisaväärtuseks on vaimukad dialoogid muusika, kirjanduse ja teatri teemadel. Pinget lisab mehe loojanatuuri igavene ihalus luua midagi ainulaadset, midagi suurt. Midagi tõelist! Osades Kadri Adamson, Ago Anderson, Ireen Kennik, Priit Loog, Meelis Rämmeld, Nora Vahenurm, Laura-Retti Laos ja Mihkel Kallaste.

Eveli Loorents
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
Endla Teater
Tel 52 83 186
eveli@endla.ee
www.endla.ee