Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla Teatris kuulutati välja publiku lemmikud

24.04.2023 15:44

21. aprillil 2023 anti pidulikult üle Endla Teatri publiku lemmiku tiitlid möödunud aasta parimale lavastusele, mees- ja naisnäitlejatele. Teatrikuu jooksul toimunud publiku hääletusest võttis nii teatris kohapeal kui ka online-kanalis osa 1741 inimest, kes said oma lemmikuid valida kaheksa 2022. aastal esietendunud lavastuse hulgast. Publikulemmikutele andsid preemia ning aukirjad üle Pärnu abilinnapea Ene Täht ja teatrijuht Roland Leesment.

Publiku lemmiklavastuse tiitli võitis "Norman Vallutaja", mida on tänu 28 antud etendusele näinud juba rohkem kui 15 000 inimest. Ingomar Vihmari lavastatud "Norman Vallutaja", mille autor on Alan Ayckbourn, esietendus 20. oktoobril 2022.

Lemmikmees- ja naisnäitleja kuulutati välja peale "Linda Vista" etendust. Lemmikmeesnäitleja tiitli pälvis Ago Anderson, kellele see on juba kaheksas kord publiku lemmikuks valitud saada, ja Endla publiku lemmiknaisnäitlejaks hääletati Kadri Rämmeld, kes pälvib selle tiitli neljandat korda.

Alates 1994. aastast Endlas töötava Ago Andersoni pärjas publik lemmiku tiitliga Ratase rolli eest lavastuses "Linda Vista", Kristiani rolli eest lavastuses "Valgusingel" ja osatäitmise eest lavastuses "Issanda loomaaed". Kadri Rämmeld, kes töötab Endlas alates 2014. aastast, valiti lemmikuks Julia rolli eest lavastuses "Linda Vista" ja osatäitmise eest lavastuses "Issanda loomaaed". Endla publikupreemiad antakse välja koostöös Pärnu Linnavalitsusega.

Pildil stseen lavastusest "Linda Vista". Foto: Priit Loog