Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla Teatris jagati kolleegipreemiad

23.12.2019 13:49

Pühapäeval, 22. detsembril 2019 toimus Endla Teatri jõulupidu, mille jooksul anti üle traditsioonilised kolleegipreemiad ning tänati kõige hõivatumat nais- ja meesnäitlejat.

Teatripere valis parimaks naisnäitlejaks Carmen Mikiveri järgnevate rollide eest: ori ajaloolises komöödias "Pidusöök", Emand Väle komöödias "Windsori lõbusad naised" ning proua Corney muusikalis "Oliver Twist". 

Aasta meesnäitlejaks valiti Priit Loog järgnevate rollide eest: tisler Engstrand draamas "Kummitused", Richard Wagner suvelavastuses "Ihu paradiis", härra Bumble muusikalis "Oliver Twist" ning siga Röhh-Röhh seikluslikus lastelavastuses "Doktor Dolittle". Priit Loog kuulutati ka 2019. aasta tegijaks ehk kolleegiks, kes on oma tegevusega positiivselt silma jäänud. 

Parimaks lavastajaks kuulutati Kinoteater (Henrik Kalmet, Paavo Piik, Paul Piik), kes tõid lavale 23. oktoobril esietendunud ajaloolise komöödia "Pidusöök". Aasta kunstnik-kujundaja on Arthur Arula, kes oli suvelavastuse "Ihu paradiis" kunstnik. 

Parimaks etendust ettevalmistavaks ja teenindavaks tehniliseks töötajaks valisid kolleegid butafoor-dekoraatori Kaido Torni. Aasta korraldajaks sai trupijuht Aigi Veski. Parimate teenindajate tiitel anti kassapidajale Siret Ruusile ning kohvikuteenindajale Marek Kruglovile.  

Kõige hõivatum meesnäitleja on Ago Anderson, kes andis aasta jooksul 113 etendust. Kõige hõivatum naisnäitleja on Carmen Mikiver, kes andis aasta jooksul 130 etendust. 

Teater tänab kõiki silmapaistvaid kolleege!