Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teatris esietendub “Suudle mind, Kate!”

23.09.2004 10:02

Laupäeval, 25. septembril esietendub Endla teatri suures saalis Cole Porteri ning Bella ja Samuel Spewacki muusikaline komöödia "Suudle mind, Kate!" (Broadwayl 1948), mis on täis näitemängu sõna otseses mõttes.

Endla teatri dramaturgi Kiti Kauri sõnul näitab Eesti oludesse seatud teater-teatris lavalugu oma produtsendist peategelase püüdlike pingutuste toel ilmekalt, kui mõõtmatuks-mõõdutuks on arenenud kodumaine muusikalibuum.

Produtsent ja lavastaja Fred Salliste on jõudnud oma väikse näitetrupiga Shakespeare'i-põhjalise muusikali "Tõrksa taltsutus" esietenduse künnisele. Ta on külalisstaariks kutsunud andeka, kuid kapriisse Lilli Paag-Salliste, oma endise abikaasa. Saabub ootuspärane esietenduseõhtu, kuid kõik ei laabu sugugi ootuspäraselt. Mitmete segaste kokkusattumiste tõttu vallandub sekelduste ja tragikoomiliste olukordade jada ning mis kõige ootamatum - isiklikke suhteid hakatakse klaarima otse laval!

Lavastaja Neeme Kuningas (RO Estonia), kunstnik Liina Keevallik (külalisena), koreograaf Laine Mägi (külalisena), kontsertmeister Zoja Hertz (külalisena).
Mängivad Jaan Rekkor, Piret Rauk, Kaili Närep, Tambet Seling, Jüri Vlassov, Ahti Puudersell, Dan Põldroos (külalisena), Helle Kuningas, Lii Tedre, Ago Anderson, Lauri Kink, Meelis Sarv (külalisena), ja Feliks Kark (külalisena) või Villu Valdmaa (külalisena RO Estoniast). Kaasa teevad tantsutrupp Lancy ja Tõnu Reinu instrumentaalkvartett.

Neeme Kuninga käe all on Endla teatris varem valminud kaks publikupreemiaid pälvinud menumuusikali - Marguerite Monnot' "Irma" ja Vetemaa/Vinteri/Kuninga "Suvitajad!".


Rica Semjonova

Pärnu Teater Endla
avalike suhete juht
44 20 646, 55 584 886