Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teatril lõppes edukas juubelihooaeg

15.08.2012 14:11

Möödunud nädalaga lõpetas Endla teater oma 101. hooaja, mille sisse jäid nii teatri 100. juubeli tähistamine, sihtasutuse moodustamine kui ka märgatav külastajanumbrite tõus.

„Sajas juubel – see on märgiline, vastutusrikas, filosoofiline vahepeatus ajas ja me väikeses kultuuriruumis. Möödunud hooajale tagasi vaadates meenuvad vältimatud muutused, värsked algatused, uued ideed, saalid täis teatrinäljas vaatajaid. Usun, et homne teater muutub avatumaks, sisukamaks; et me tahame, usume ja suudame seda,“ võttis hooaja kokku teatrijuht Ain Roost.

Hooajal 2011-2012 jõudis Endla teatris lavale üheksa uuslavastust, nende seas üks Endla Noortestuudio lavastus ning suvelavastus „Seljatas sada meest“. Kokku anti hooaja jooksul 295 etendust, mida käis vaatamas 75 984 külastajat. Eelmisel hooajal olid vastavad numbrid olid 261 ja 61 431.

Hooajal enim publikut kogunud suure saali lavastuseks oli veebruaris esietendunud muusikal „Boyband“ ning populaarseimaks  Küüni lavastuseks mudilaste lugu „Põrrr…!!!“, mille eest lavastaja Kaili Viidas pälvis kevadisel  teatri aastaauhindade jagamisel ka Salme Reegi nimelise lastelavastuste auhinna.

Sügist alustab teater 3. septembril Tartus Draama festivalil, kus osaleb Andres Noormetsa lavastus „Nähtamatu maja“.

102. hooaega oma majas alustab Endla 15. septembril, mil suures saalis esietendub Jane Austeni peagi 200. ilmumisaastapäeva tähistav armastuslugu „Uhkus ja eelarvamus“, lavastajaks külalisena Kalju Komissarov.

Inga Jaagus
SA Endla Teater
Avalike suhete juht
[email protected]
442 0646
505 1223
www.endla.ee