Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla Teatrigaleriis toimus esimene kunstioksjon

26.10.2009 15:24

23. oktoobril toimus Endla Teatrigaleriis esimene teatri korraldatud kunstioksjon. Oksjonihaamrit hoidis näitleja Sepo Seeman. Enne oksjonit oli kõigil huvilistel kahe nädala jooksul võimalik tutvuda oksjonil olnud teostega näitusel „Munchist Pusani. Kunstiteoseid õlist hõbedani.“ Näitus oli kokku pandud kuue-seitsme kunstikoguja valikust, neile lisandusid tööd otse kunstnikelt. Töid oli nii klassikutelt kui ka kaasaja autoritelt. Esindatud olid autorid Soomest, Rootsist, Norrast, Saksamaalt ja Eestist, Pärnu kunstnikest olid esindatud pallaslane Bruno Sõmeri ning noor kunstnik Pusa. 

Näitusel olnud 48 tööst müüdi oksjonil 8. Edvard Munchi graafiline leht „Landschaft“ müüdi 20 300 krooniga. Teiste tööde hulgas müüdi näiteks ka Evald Okase aktijoonistus, Karin Lutsu autoportree, August Pulsti 1913. aastal valminud õlimaal „Riia sadam“ ning ka tundmatu autori joonitus "Lydia Koidula portree", mille ostja kinkis teatrile.

Kuna oksjonit korraldati alles esimest korda, siis võib  tulemusega täiesti rahule jääda, kuna väga huvitav kogemus on nüüd teatrigaleriil oksjoni korraldamises olemas ning algimpulss oksjoni tegemiseks  ka järgmisel aastal saadud. Oksjonil saadud tulust läheb 10 % teatrigaleriile. Raha on  seemneks, et kunagi tulevikus oleks võimalik galerii turvasüsteemi täiustada, mis võimaldaks ka edaspidi väga häid näitusi Pärnu teatrisse organiseerida.

Teate edastas:
Katrin Maimik
Endla teatri avalikud suhted
56502721
www.endla.ee