Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla Teatrigaleriis näeb PromFesti ajalugu

31.05.2011 16:18

2. juunil kell 18 avatakse Endla teatri Sammassaalis pidulikult tänavune Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival PromFest ning koos sellega PromFesti ajalukku vaatav näitus. Näitus võtab enda alla nii Endla Sammassaali, Teatrikohviku kui Küüni koridorid ja annab ülevaate PromFesti viieteistaastasest ajaloost.

PromFesti ajalugu tutvustavad fotonäitus, ooperilavastuste kostüümid ja dekoratsioonid, virtuaalne kohtumine legendaarse lauluõpetaja Klaudia Taeviga ning eksperimentaalsed muusikainstrumendid. Fotonäitusel on taaselustatud festivali tipphetked – riigipead ja maailmakuulsad lauljad, kes on festivali külastanud, ooperilavastuste mõjuvamad momendid ja võidujoovastuses Klaudia Taevi konkursi võitjad läbi aegade.

Virtuaalne ajamasin viib külastajad ajas tagasi, et kohtuda legendaarse Pärnu lauluõpetaja Klaudia Taeviga, kelle mälestus pani aluse Klaudia Taevi nimelisele ooperilauljate konkursile, millest hiljem arenes välja suurem festival PromFest.

Väljapanekut ilmestavad ka 2011 a. Eesti Kunstiakadeemia tegevuskunsti osakonnas EKA töörühma poolt valmistatud eksperimentaalsed muusikainstrumendid, mis annavad aimu põnevatest visuaalsetest ideedest  ning piiramatutest helitekitamise võimalustest.

Näitus jääb avatuks kuni PromFesti lõpuni 12. juunil.

Lisainfo:
www.promfest.ee
www.endla.ee