Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla Teatrigaleriis avatakse fotonäitus „Maailm arlekiini kuues“

23.09.2010 10:08

Esmaspäeval, 27. septembril kell 15 avatakse Pärnu Endla Teatrigaleriis fotonäitus "Maailm arlekiini kuues", kus Laura Peterson, Eneli Raud, Ott Aardam ja Karol Kuntsel toovad vaatajani  fotovaliku maailma eri paigus saadud teatrikogemustest.

Endla Teatrikohvikus ja Küüni koridorides on näituse raames üleval 34 fotolõuendit, mis kajastavad 2008.–2009. aastal toimunud reisil saadud teatrikogemusi Aasiast ja Lõuna-Ameerikast. Fotod heidavad pilgu nähtud etendustele, teatraalsetele rituaalidele, etenduste ettevalmistamisele, mängupaikadele ja rahvapidustustele.
„Näitus annab aimu, mis oludes erinevais maailma paigus teatrit tehakse ning õpitakse, milline on teatri ja teatraalsete ettevõtmiste funktsioon erinevates kultuuriruumides, pakkudes ainest ja teistsugust lähenemisnurka mõtisklusteks teatri koha üle meie ühiskonnas,“ rääkis üks näituse koostajatest, näitleja Ott Aardam.

Näitus „Maailm arlekiini kuues“ jääb Endla Teatrigaleriisse üles 24. oktoobrini. Edasi on näitus eksponeeritud veel Kuressaare Linnateatris, Ugala teatris, Vanemuise teatris ja Theatrumis. Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp, Endla Teater, Kuressaare Linnateater, Ugala Teater, Teater Vanemuine, Theatrum. Lõuendite trükkimine ja viimistlus ArtPrint.

Lisainfo:
Endla galerist Piret Bergmann ehk Pusa aadressil [email protected] või telefonil 5522381