Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teatri uus hooaeg algab 6. septembril

26.08.2015 13:17

Endla Kostüümijooks 2014
Endla teater avab oma hooaja 6. septembril Endla Kostüümidraamaga Pärnu Kahe Silla jooksul. Kostüümijooksu peaauhinnaks on priipääse kõikidele algava hooaja Endla teatri esietendustele. Kostüüme hindavad teatrikunstnik ja lavastaja Madis Nurms, kunstnik ja Teatrigalerii galerist Piret Bergmann (Pusa) ning teatrikunstnik ja Endla peakunstnik Liina Unt. Kostüümijooksule registreerimine: www.2silda.ee

Peale auhinnatseremooniat astub Endla rahvas üles etteastega „Weekendla“ ning teatri uksed on kogu päeva jooksul huvilistele avatud. Toimuvad teatrimaja ekskursioonid, avatud on kostüümiladu, sportliku päeva puhul pakub teatrikohvik tervistavaid roogasid. Sügishooaega alustab ka Teatrigalerii, kus päeva lõpetuseks kell 15.00 avatakse Jan Grau näitus „DILEMMA“. 

Mõlemal nädalavahetuse päeval, nii laupäevasel rahvasporditurul Endla teatri esises Vaasa pargis kui ka 6. septembril teatrimajas saab ainult siin ja praegu osta sügishooaja etenduste sooduspileteid. Vaata kogu ürituse programmi teatri kodulehelt.

Algaval sügishooajal tutvustab Endla Teater mitmeid uusi tulijaid. Trupiga liitunud Meelis Rämmeld tegi esimese rolli endlalasena juba Enn Keerdi 24. juulil esietendunud lavastuses „Midagi tõelist“. Samuti näitetrupi uued liikmed Kleer Maibaum ja pealinnast tagasi Pärnusse jõudnud Märt Avandi alustavad proovidega Ingomar Vihmari lavastuses „Tramm nimega Iha“. 

Sügishooaja esimene uuslavastus esietendub 10. oktoobril, mil jõuab lavale Lõuna-Aafrika päritolu Athol Fugardi draama „Siin elavad inimesed“. Enn Keerdi lavastus räägib meid kõiki painavast hirmust, et elu läheb mööda meid tõeliselt puudutamata ja et me pole kellelegi vajalikud. Nagu eluski, pehmendavad lavastuse rõhuvat meeleolu humoorikad situatsioonid, eluterve pöörasus ja absurditunnetus. Lavastuses mängivad Carmen Mikiver, Fatme Helge Leevald, Lauri Mäesepp ja Sander Rebane.   

Ingomar Vihmari kui Endla Teatri loomingulise juhi esimese lavastusena jõuab suure saali lavale draamaklassikasse kuuluv „Tramm nimega Iha“ 31. oktoobril. Lavastaja Ingomar Vihmari jaoks on Tennessee Williamsi näidendi keskne telg kirjeldamatu õdedevaheline side, mis kunagi ei katke ning püsib tugevamana kui mehe ja naise vaheline suhe. „Just naiselikkuse mahasurumine on viinud maailma praegusesse olukorda – hirmust ja vihast tundmatu vastu surutakse toore jõuga alla kõik, mis ei allu süsteemile,“ arvab Vihmar ning kinnitab, et lavastus võimaldab vaadata ebaõiglust ja võimu kuritarvitamist nii meeste kui ka naiste vaatepunktist. Teda käivitab lootus, et teatri kaudu on võimalik sellelt rattalt maha tulla ning kogu meessoo nimel andeks paluda. Osades mängivad Kleer Maibaum, Kati Ong, Märt Avandi, Priit Loog jt. 

Lavastaja Laura Mets kogub koos dramaturgi Andra Teedega materjali 21. novembril Küünis esietenduva dokumentaallavastuse „45 339 km² raba“ tarvis, mis räägib vabast Eestist välismaale elama asunud inimestest. „45 339 km² raba” põhineb lahkunud eestlaste intervjuudel, kellelt uuritakse, kuhu nad läksid ja miks, kas nad mõtlevad Eesti peale, kas nad tulevad tagasi, kas nad on veel Eesti jaoks olemas. 


Fotol Meelis Rämmeld lavastusest „Midagi tõelist“. Foto autor Mats Õun.

 
Eveli Loorents
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
Endla Teater
Tel 52 83 186

Midagi tõelist