Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla Teatri “Testosteroon” 10 aastat laval

03.10.2018 13:15

4. oktoobril 2008 esietendus Endla Teatris Andrzej Saramonowiczi hormonaalne komöödia "Testosteroon". Täpselt 10 aastat hiljem, 4. oktoobril 2018 toimub lavastuse 122. meeleolukas etendus, kus mängivad Sander Rebane (al 2014), Raivo Rüütel, Veljo Reinik, Ago Anderson, Sepo Seeman, Tambet Seling ja Lauri Mäesepp (al 2014). Kuni 2014. aastani mängisid lavastuses ka Jaanus Mehikas ja Lauri Kink. Lavastust on tänaseks külastatud üle 50 500 korra. Järgmised etendused toimuvad 26. oktoobril, 15. novembril ja 27. detsembril Endla Suures saalis.

"Arvestades eelnenud publikumenu Poolas, võis eeldada ja loota, et lavastus läheb inimestele korda. Aga et etendusi antakse 10 aastat, ei oleks osanud uneski näha," kommenteerib lavastaja Enn Keerd. "Kindlasti on üks populaarsuse põhjuseid tugevad näitlejatööd, aga tõenäoliselt paelub publikut ka meeste hingeelu ja neile omane viis, kuidas selliste teemadega tegeletakse. Andrzej Saramonowiczi tekst andis meile võimaluse laotada meeste maailm täiesti ilustamata kujul publiku ette ning seda kõike läbi mõnusa huumori."

"Testosteroon" räägib peost, mis järgneb luhtunud pulmatseremooniale ning kus altari ees mahajäetud õnnetut peigmeest toetavad kuus täiesti erineva tausta ja iseloomuga meest. Nende koosistumine kujuneb toostide, kakluste, diskussioonide, šokeerivate avastuste ja ootamatute südantpuistamiste seeriaks. Lõpuks leiab seltskond, et mees olla pole sugugi kerge. Eriti veel kui otsida vastust küsimusele, mis inimesi lõpuks suhtemaailmas juhib – mõistus, tunded või ... hoopiski bioloogia?

Lisainfo:
Mari-Liis Pärn
Endla Teatri kommunikatsioonijuht
+372 5809 8361