Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teatri suvehooaja avab komöödia “Pidžaama kuuele”

13.07.2004 13:55

Endla teatri 35. suvehooaja avab neljapäeval, 15. juulil kell 20 Pärnu Vallikäärus esietenduv Marc Camoletti pikantne suvekomöödia "Pidžaama kuuele".
Endla teatri suvelavastust "Pidžaama kuuele" mängitakse sel suvel üheteistkümnel korral - viis korda Pärnu Vallikäärus ning kuus korda erinevatel vabaõhulavadel üle Eesti.

Lavastaja: Eero Spriit (külalisena)
Kunstnik: Riina Vanhanen (külalisena)
Muusikaline kujundus: Feliks Kütt
 
Osades: Dan Põldroos (külalisena), Hannes Võrno (külalisena), Ahti Puudersell, Piret Laurimaa, Kaili Närep, Katrin Valkna.

"Pidžaama kuuele" keskmes on glamuursetel 50ndatel Pariisi serval susisev suur suhete sasipundar. Kuna Bernard'i (külalisena Dan Põldroos) naine Jacqueline (Kaili Närep) on otsustanud nädalavahetuseks ema juurde sõita, kutsub Bernard oma armukese Suzanne'i (Piret Laurimaa) endale külla, et viimase sünnipäeva tähistada. Suitsukatteks on Bernard kohale kutsunud ka oma parima sõbra Robert'i (Ahti Puudersell). Plaan on lollikindel, miski ei saa valesti minna! Kuid Bernard ei tea, et tema parim sõber on ta naise armuke. Niigi segase olukorra muudab lausa võimatuks see, et Bernard'i armukese ja majja tellitud meisterkokal Suzette'il (Katrin Valkna) on segadusttekitavalt sarnane hüüdnimi. Algab peadpööritav pidžaamadejagamine, millesse toob uusi pöördeid kokale järele tulnud abikaasa George (külalisena Hannes Võrno), kes kannab kaasas nuga...

Marc Camoletti on kuulsust kogunud eelkõige sõna- ja situatsioonikoomikal põhinevate näidenditega, millest tuntuim ning enim mängituim on "Boeing, Boeing" (1960), mis Eestis jõudis lavale 1997. aastal Endla teatris ning lavastajaks oli ka siis Eero Spriit.

"Pidžaama kuuele" esietendus Pariisis 1985. aastal, Eestis jõudis lavastus publiku ette kümme aastat tagasi Vanalinnastuudios.

Endla teatri etendused teatrimajas kestavad suvehooaja vältel 16. juulist - 8. augustini.
  

Rica Semjonova
Pärnu Teater Endla
avalike suhete juht
+372 44 20 646
+372 55 584 886