Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla Teatri “Kõik naistest” etendub 100. korda

11.11.2020 15:27

Neljapäeval, 12. novembril 2020 toimub Endla Teatri Küünis südamliku komöödia "Kõik naistest" 100. etendus. Lavastus esietendus 20. veebruaril 2015 ning samal aastal valiti see ka Endla publikulemmikuks.

"See on iga trupi ja lavastaja jaoks väga eriline sündmus, kui jõutakse nii kõrge etenduste arvuni. Selline tunne, nagu oleks maratonijooksu võtnud. Mitte et teater oleks sport ja et see oleks finiš, aga see on tõeliselt märkimisväärne innustus edaspidiseks. Aitäh publik, et olete meid nii palju armastanud!" ütleb lavastaja Kaili Viidas.

"Kõik naistest" on eluline, lõbus ja üllatusi pakkuv lavastus, kus kolm näitlejannat kehastavad viitteist tegelaskuju ja toovad vaatajani viis omavahel põimunud lugu. Kõigil naistel alates lasteaiatüdrukutest kuni soliidses eas prouadeni vanadekodus on kõrged väärtushinnangud ja selge maailmapilt. Paraku takistavad elu pisiasjad neil ideaalide järgi elamast. Armastust ei ole vihkamiseta, sõprust konkurentsita, vabadust sõltuvuseta ega andestamist reetmiseta. Sõbralikult enesekriitiline lugu naiseks olemisest toob samaaegselt silmanurka pisara ja suule naeratuse.

"Kõik naistest" autor Miro Gavran on tänapäeva üks populaarsemaid Horvaatia kirjanikke, kelle mitmekülgse loomingu hulka kuulub ligikaudu 40 näidendit. Teksti tõlkis Hendrik Lindepuu, lavastuse kunstnik ja lavastaja on Kaili Viidas, valguskunstnik Karmen Tellisaar, muusikaline kujundaja Janek Vlassov ning lauluõpetaja Toomas Voll. Lavastuses mängivad Carmen Mikiver, Karin Tammaru, Liina Tennosaar ja Jaanus Mehikas. 

Järgmised etendused toimuvad 2. ja 29. detsembril, 19. jaanuaril ning 9. ja 11. veebruaril Endla Küünis. Piletid on müügil Endla Teatri kassas ja Piletimaailmas.