Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla Teatri 2020. aasta vaadatuim lavastus oli mõrvakomöödia “Hotell laibaga”

11.01.2021 16:57

2020. aasta jooksul andis Endla Teater 259 etendust, mida külastati 56 538 korda. Seda on – võrreldes eelmise aastaga – 67 etendust ja 35 351 külastust vähem. Lisaks käidi ka Teatrikinos, Jazzklubis ja Teatrigaleriis. Korraldasime aasta jooksul 40 teatribussireisi erinevatele Eesti teatrite etendustele, millest võttis osa umbes 2000 inimest ehk kaks korda vähem kui eelmisel aastal. 

"Aasta pakkus palju katsumusi ning pani proovile meie kohanemisvõime," kommenteerib teatrijuht Roland Leesment. "Võin aga kollektiivi, käsi südamel, kiita – kõik etenduste aegade, lavastuste prooviperioodide, igapäevase tööplaani ja ka puhkuse muudatused on vastu võetud positiivse ja mõistva suhtumisega. Ka meie publik on olnud ääretult vastutulelik, arusaav ja toetav. Tänan teid kogu teatri nimel!

Kuna etendustegevus oli eriolukorra tõttu märtsi keskpaigast kuni juuli alguseni peatatud, on publikunumbrid arusaadavalt märgatavalt väiksemad kui eelnevatel aastatel. Tänaseks on näha, et viiruseoht on inimesed kartlikuks teinud ja külastatavus on langenud ka ajal, mil meil on võimalik teatrit avatuna hoida. Olukord on keeruline, aga anname endast parima, et jätkata igapäevast tööd, pakkuda kvaliteetseid lavastusi ja etendusi ning hoida etenduskeskkond turvalisena."

Kõige rohkem külastusi - 6648 - kogus eelmisel aastal kaheksa saksa autori poolt kirjutatud mõrvakomöödia "Hotell laibaga" (lavastaja Enn Keerd). Väga populaarsed olid ka A. H. Tammsaare romaani põhjal kirjutatud Andrus Kivirähki draama "Elu ja armastus" (lavastaja Aare Toikka) ning Ray Cooney ja John Chapmani komöödia "Mitte praegu, kallis!" (lavastaja Ingomar Vihmar), millest esimest külastati 5531 ning teist 5255 korda. 

Endla black boxis ehk Küünis osutusid 2020. aastal kõige vaadatumaks lavastaja Enn Keerdi lavastused. Kõige populaarsem oli 2406 külastusega Mark St Germaini romantiline komöödia "Tantsutund", millele järgnesid 1886 külastusega Moritz Rinke stseenid kahest abielust "Me armastame ja ei tea midagi" ning 1580 külastusega Justīne Kļava draama "Daamid".

Teater on tänulik kogu töö ja panuse eest!