Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla Teatri 112. hooaeg toob lavale nii põnevust, huumorit kui ka nostalgiat

25.08.2022 10:07

Endla Teatri 2022. aasta sügishooajal jõuab lavale neli uuslavastust ning jätkuvalt saavad teatrisõbrad kaasa elada kõigile varasematele publiku armastatud lavalugudele.

Hooaja esimene uuslavastus on tundeküllane draama-komöödia „Üksik“, mis esietendub Küünis 9. septembril. „Üksiku“, peategelased on kaks naist – noor arhitekt Juulia (Kati Ong) ja endine tuntud silmaarst Hilpi (Lii Tedre). Nad sõidavad vaatama üksikut saart Läänemeres, kuhu Hilpi soovib ehitada oma unistuste maja. Tagasiteele asudes selgub, et paadimootor ei käivitu ja nad ei pääse enam saarelt minema. Järgnevast ööpäevast sel suurest veest ümbritsetud maalapil saab ellujäämisvõitlus, milles loodus mõõdab naisi ja naised üksteist. Lavastaja Enn Keerd, osades Lii Tedre, Kati Ong ja Sander Rebane.

Suures saalis esietendub 20. oktoobril Ingomar Vihmari lavastatud inglise komöödia „Norman Vallutaja“. „Norman Vallutaja“ on lugu lüüasaamistest, muheda maski taha peitunud üksindusest ja ühe vabameelse Normani-nimelise meesterahva (Jan Uuspõld) suhtesädemeid tekitavatest tegemistest, mis naisi segadusse ajavad. Lavastuses mängivad Fatme Helge Leevald, Kleer Maibaum, Karin Tammaru, Jan Uuspõld, Priit Loog ja Nils Mattias Steinberg.

Novembris jõuab Küünis lavale komöödia ühe mehe ümbersünnist - „Linda Vista“, mille lavastaja ja kunstnik on Andres Noormets. See on lugu keskeakriisis mehest Rattast (Ago Anderson), kelle abielu on läbi ja töö mõttetu. Talle ei meeldi väga paljud asjad ja paljud neist asjadest on sellised, mis teistele inimestele meeldivad. Võib isegi tunduda, et Ratta parimad aastad on selja taga. Ühtäkki aga muutub kõik. Lavastuses mängivad Ago Anderson, Meelis Rämmeld, Märt Avandi, Liis Karpov, Jane Napp, Carita Vaikjärv ja Kadri Rämmeld.

Pisemaid teatrisõpru ootame teatrisse detsembris, kui lavale jõuab Uno Leiese lugudel põhinev lastelavastus „Tipp ja Täpp“, mille lavastajaks on Kaili Viidas. Lõbusad tegelased Tipp ja Täpp, kes nuputavad alailma uusi põnevaid asju välja, mängivad oma sõpradele vingerpusse ja armastavad üle kõige kommi süüa, on pakkunud rõõmu mitme põlvkonna lastele. Lavastuses mängivad Kati Ong, Tambet Seling, Ireen Kennik, Karl-Andreas Kalmet, Ott Raidmets ja Sten Karpov.

Kuni detsembri lõpuni nii Endla Teatris kui ka teistes Eesti teatrisaalides toimuvate etenduste piletid on müügil Piletimaailmas, Piletilevis ja Endla kassas. Kohtumiseni teatris!