Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teater valis 2007. aasta parimad kolleegid

20.12.2007 12:08

Kolmapäeva õhtul kuulutas Endla teater välja peagi mööduva aasta kolleegipreemiad. 2007. aasta parimaks naisnäitlejaks tunnistati Piret Laurimaa rollide eest lavastustes "Karge meri" ja "Kajakas" ning parima meesnäitleja tiitli pälvis Sepo Seeman rollide eest lavastustes "Kajakas", "Kolmekesi kahevahel", "Kokkola" ja "Kangelane".
Aasta parim lavastaja on Endla teatri töötajate arvates Enn Keerd, kes tõi lavale teatri noortestuudio tüki "Päikesetõus Volli juures" ning Ã‰ric-Emmanuel Schmitti armastusloo "Tunnete tektoonika". Kunstnik-kujundaja auhinna sai teatri peakunstnik Silver Vahtre lavastuste "Kangelane" ja "Muinasjutt Põhja konnast ja printsessist" kujunduste eest.

Parima etendust ettevalmistava ja teenindava töötaja tiitli pälvis õmbleja Ester Kasenurm ning kogu maja teenindavate töötajate preemia sai valvelaua valvur Malle Kuningas. Administratsiooni töötaja preemia anti Endla teatri trupijuhile Ilona Smeljanskile, kes pälvis kolleegide tunnustuse juba teist aastat järjest.

Kolleegipreemia laureaadid auhinnati kauaaegse Endla teatri kunstniku Uno Uibo akvarellmaalidega. Uibo oli Endla teatri kunstnik aastatel 1960-1981 ning peakunstnik aastatel 1981-1983.  

Teate edastas
Eve Tisler
Endla teater
avalike suhete juht
55 920 945
eve@endla.ee