Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teater toob Eestisse popmuusikali „Boyband“

09.11.2011 14:53

25. veebruaril 2012 esietendub Endla teatri Suures saalis popmuusikal „Boyband“. Uhke lavashow ja poistebändide kuulsaimate hittidega muusikali lavastab külalisena Andres Dvinjaninov. Lavastuse kunstnikuks on Riina Degtjarenko Eesti Draamateatrist ning koreograafiks Märt Agu. Poistebändi Freedom eesotsas astub üles Koit Toome. „Boybandi“ piletid jõuavad eelmüüki 11. novembril.

Suurbritannia näitekirjaniku Peter Quilteri näidendil põhinev muusikatööstuse telgitaguseid avav muusikal „Boyband“ jõudis esmalt lavale 1998. aastal, poistebändide populaarsuse kõrgajal. Aasta hiljem esietendus „Boyband“ juba Londonis West Endis ja seda mängiti edukalt mitu hooaega.

Muusikal „Boyband“ räägib eesti poistebändi Freedom loomisest ning teekonnast maailma edetabelite tippu. Viieliikmeline poistebänd pannakse mänedžeri poolt kokku kui ideaalne popprodukt, et hullutada tüdrukuid nii Eestis kui maailmas ja teenida sellega miljoneid. Üleöö hakkab seni tavaliste poiste elu olema täis tüdrukute imetlust, kontserte andunud fännidele, fotosessioone ja teleesinemisi, ent ühtlasi ka pikki kontserttuure, elu hotellides ning eraldatust perekonnast. Peagi tekivad ka omavahelised vastuolud, mis seavad suured tulevikuplaanid kahtluse alla.
Sündmustikku saadavad Freedomi esituses populaarsed hitid Backstreet Boysi, Take Thati, Westlife'i ja paljude teiste maailmakuulsate poistebändide repertuaarist.

Koos Koit Toomega moodustavad poistebändi Freedom Endla teatri näitlejad Sten Karpov, Priit Loog, Bert Raudsep ja Tambet Seling. Teistes osades Indrek Taalmaa, Ireen Kennik, Ahti Puudersell, Kaili Viidas ja Liis Laigna. Põhitrupile lisaks osalevad muusikalis ka Freedomit saatvad tantsutüdrukud. Tantsijate leidmiseks kuulutas teater välja konkursi, kuhu saab eelregistreerida veel 10. novembrini. Katsed toimuvad 13. novembril Endla teatris.

2012. aasta kevadhooajal antakse „Boybandiga“ kokku kümme etendust ainult Endla teatris. Pileti soodushind eelmüügist on kõigile 15/12 eurot. Eelmüük kestab kuni aasta lõpuni, alates 1. jaanuarist 2012 on pileti hind 20/16 eurot. Piletid on müügil Piletimaailmas ja Piletilevis.

Lisainfo lavastuse kodulehelt SIIT.

Pressiteate koostas:
Inga Jaagus
Pärnu Teater Endla
Avalike suhete juht
[email protected]
442 0646
505 1223
www.endla.ee