Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teater peab täikat ja tutvustab suvelavastust

10.05.2012 11:29

Laupäeval, 19. mail kell 11–15 peab Endla teater teatrimaja taguses parklas kevadist täikat. Toimub kauplemine seinast seina kraamiga, saab tutvuda dekoratsiooni-, kostüümi- ja rekvisiidilao väljapanekutega, teha koos näitlejatega ekskursioone teatrimajas ja palju muud. Päeva keskne sündmus on Endla tänavuse suvelavastuse „Seljatas sada meest“ peaosatäitjate näidismaadlustreening kell 12.

Värske sihtasutus Endla Teater tuulutab 19. mail ladusid ja nurgataguseid, tuues erinevat teatrikraami majast välja nii müügiks kui lihtsalt uudistamiseks. Lisaks kauplevad teatri töötajad täikal ka oma isikliku kraamiga, mis ulatub riietest ja mänguasjadest kunstiteoste ja lilleistikuteni.

Kell 12 avatakse parkla-äärsel haljasalal „Seljatas sada meest“ lavastuses kasutusele tulevatest rekvisiitidest jõujaam, kus on võimalik näiteks raskusi tõsta või oma kõhulihaseid trimmida. Jõujaama avamisele järgneb lavastuse peaosatäitjate, Endla teatri näitleja Triin Lepiku ja külalisena Kaire Vilgatsi, maadlustreening koos maadlusklubi Leo maadlejatega, kes samuti lavastuses kaasa teevad. Tõsielulistest tegelastest ja sündmustest ning Andres Ehini samanimelisest kiriromaanist ainest saanud lavastus räägib kahest Eesti naismaadlejast, kes Georg Lurichi kõrval 20. sajandi esimesel poolel mitmel pool maailmas laineid lõid ning ilu- ja jõunumbritega esinesid. Maadlustreeningut juhendab loo lavastaja Kaili Viidas.

Kogu täika aja avatud dekoratsiooni-, kostüümi- ja rekvisiidilao väljapanekult ei ole küll võimalik midagi soetada, see-eest saab aga katsetada, mis tunne on olla näiteks hundikostüümis, hoida käes keskaegset mõõka, proovida erinevaid peakatteid ja lõpuks ennast dekoratsioonide taustal pildistada. Veel teevad teatri grimeerijad soovijatele näomaalinguid ja punuvad soenguid, saab õppida mustkunsti ja valmistada nukutoas lastelavastuse "Põrrr...!!!" tegelasi. Täistundidel kell 11, kell 13 ja kell 14 toimuvad huvilistele ekskursioonid teatrimajas.

Tegutseb ka teatrimaja taha kolinud väliteatrikohvik, millele pakub konkurentsi Ago Andersoni ja Indrek Taalmaa suitsu- ja grillkala püstijalarestoran.

Täika ajal on avatud spetsiaalne vabaõhu piletimüügilett, kust saab osta soodushinnaga pileteid nii suvelavastusele „Seljatas sada meest“ kui ka kõigile teistele Endla suvehooaja etendustele.
Lisainfo: http://www.endla.ee/teatrist/teatri-taika

Inga Jaagus
SA Endla Teater
Avalike suhete juht
inga@endla.ee
442 0646
505 1223
www.endla.ee