Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teater ootab koolinoori osalema HEA IDEE konkursil

05.11.2014 11:39

Endla teater kutsub gümnaasiumi noori üles võtma sahtlipõhjast välja oma vanad kirjutised ja osalema HEA IDEE konkursil. Osalema on oodatud kõik, kel huvi kirjutamise ja näitekirjutamise vastu ning saata võib nii uusi kui ka juba sahtlis tuulutamist ootavaid lugusid. 

Parimate kirjutiste autorid kutsutakse Endla teatrisse Drakadeemia näidendi kirjutamise koolitusele Mihkel Seederi juhendamisel. Koolituse protsessis selgunud parim töö lavastatakse 11. märtsil koolinoorte teatripäeval „Teater on inimene“. 

Koolinoorte teatripäev on ellu kutsutud eesti teatrite poolt ning esmakordselt korraldatakse see 2015. aasta 11. märtsil Endla teatri eestvedamisel Pärnus.

Teatripäev kannab sel korral alapealkirja „Teater on inimene“ lähtudes ideest, et kõik, mis teatris sünnib, sünnib tänu paljude erinevate inimeste töö tulemusena. Samuti tähistab laval ette kantud inimest, tema tundeid, tegusid ja vormi. Teatripäeval pakuvad erinevad Eesti teatrid kooliõpilastele osalemiseks töötubasid, et proovida kätt lavatagustes tegemistes, ja vaatamiseks etendusi. 

Gümnaasiumiõpilasi kutsub Endla teater osalema eraldi programmis „Teater ühe päevaga“. Ühe päeva jooksul luuakse Endla teatri töötajate juhendamisel lavastus, selleks käiakse läbi kõik etapid alates näidendi kirjutamisest, lavastamisest ja kujundamisest kuni näitlemiseni. Näidend, mis lavale tuuakse, valitakse välja „Hea idee“ konkursilt.

Kuni kahe leheküljelised vabas vormis süžeed palutakse saata 28. novembrini e-posti aadressile [email protected]

Lisainformatsioon:
Maarja Pikkmets
Endla teater
442 0657
56 907 685
[email protected]
www.endla.ee