Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teater lõpetas kolmekuise mänguperioodi Tervise kultuurikeskuses

23.10.2017 15:51

Endla lõpetas oma kolmekuise mänguperioodi Tervise kultuurikeskuses, annab novembris etendusi vaid oma majas asuvas Küünis ning avab suure saali 1. detsembril 2017 lavastusega "Kaarnakivi perenaine".

Suure saali remondi tõttu osa repertuaariga Tervise kultuurikeskusesse kolinud Endla teater andis seal mais, septembris ja oktoobris 27 etendust, mida külastas kokku 3626 inimest. Novembris antakse etendusi vaid oma maja Küünis ning valmistutakse renoveeritud suure saali avamiseks. 

1.detsembril aga avatakse teatri suur saal Eesti vabariigi sajandale sünnipäevale pühendatud teatrisarja "Sajandi lugu" raames esietenduva "Kaarnakivi perenaisega", mis keskendub 1950ndatele aastatele Eestis. Loo peategelaseks on 18-aastane Ilse, kelle pere on küüditatud ja kes elab nüüd oma talus üksinda. Vaatamata sellel, et 1950ndad aastad on üks süngemaid perioodi Eesti ajaloos, pakub lavastus ka omajagu helgust.

Lavastus valmib koostöös Kuressaare Linnateatriga. Andrus Kivirähki kirjutatud näidendi toob lavale Peeter Tammearu, kunstnikuks on Liina Unt, laval Kuressaare Linnateatri ja Endla teatri näitlejad.  Lavastust mängitakse detsembris lisaks Endlale ka Kuressaare Linnateatri saalis. 
 
Hedi-Liis Toome
Kommunikatsioonijuht
Endla Teater
56606141, 4420657