Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teater kutsub leidma Tõde

06.10.2004 11:46

Näitleja paneb õhtust õhtusse selga võõrad riided ja räägib laval võõraid
sõnu. Miks ta seda teeb? Ikka usus, et ühel hetkel õnnestub tal avada uks
pealispinna taha. Kui see korda läheb, siis puudutab etendus vaatajat.
Näitleja vale suurusest oleneb, kas tal õnnestub perforeerida aja-, ruumi- ja tekstitasandeid, -- luua tõehetki.

Näitleja tunneb eksimatult ära, millal tekivad laval tõehetked, mis on sõltumatud kindlast näitemängust ja selle aegruumist. Kas näitleja teeskleb, et tal ei ole seda, mis tal tegelikult on? Või simuleerib, et tal on see, mida tal tegelikult ei ole? Need on suured küsimused, millele pole lihtne vastata.

Endla vastne pealavastaja Tiit Palu on nii oma ametaja kui uue teatrihooaja alguskünnisel kutsunud üheks õhtuks kokku kogu trupi, et loomingulisi ja elulisi küsimusi kordki üheskoos vaagida, et koos uurida oma "asjade seisu".
Publiku ees, vaatajaga koos. Et saada teada, kes kuidas mõtleb, arvab ja aru saab. Terava tähelepanu all on tõde, mida otsib inimene, kes on oma
saatuseks valinud näitlemise. Kas igal õhtul rollist rolli liikudes läheneme me tõele või kaugeneme sellest?

Reedel, 8. oktoobril kell 19 astuvad Endla suurele lavale kõik Endla teatri näitlejad ja lavastajad. Ilma grimmita, oma riietes, oma mõtetega, iseendana. Tuleme publiku ette siiralt, räägime endi elust ja rollidest.

Oma isikliku tõe väljendamise vahendiks ja kanaliks oleme valinud
A. H.Tammsaare eeldatavalt kõiki inimlikke hingeseisundeid kajastava ja sisaldava tekstiuniversumi -- mõõtmatu tähtsuse ning väljendusrikkusega epopöa "Tõde ja õigus". Reedeseks lavaliseks koosolemiseks on iga näitleja teinud valiku teksti osas, mida ta soovib iseenda nimel esitada. Igaüks saab olla Indrek, kes lahkub kodust tõde ja õigust otsima. Kuid keegi ei ole rollis. Iga esineja on koostöös teatri peakunstniku, muusikajuhi ja valguskunstnikuga loonud oma tõehetke ning võtnud loomingulise ja TÕE-lise vastutuse oma lavaminutite eest. Näitlejad esinevad isiklike avaldustega nii vaatajatele kui kolleegidele.

Etendus on ainukordne ning võtab oma kuju, pikkuse, laiuse ja sügavuse otse vaataja ees. Seekord pole grimmi, kostüümi, dekoratsiooni. Pole millegi taha pugeda. See, mis juhtub, on kahtlemata Tõde. See on Endla nägu siin ja praegu.

Pärnu teatri Endla näitlejad-lavastajad on Ireen Kennik, Helle Kuningas, Piret Laurimaa, Carmen Mikiver, Kaili Närep, Piret Rauk, Lii Tedre, Katrin Valkna, Ago Anderson, Madis Kalmet, Enn Keerd, Lauri Kink, Tiit Palu, Ahti Puudersell, Jaan Rekkor, Sepo Seeman, Tambet Seling, Raivo Trass, Jüri Vlassov.

Piletid hinnaga 25 krooni on müügil Endla teatri kassas.

Olete oodatud!

Kiti Kaur
dramaturg
Pärnu teater Endla
442 0656
522 5296
[email protected]
www.endla.ee