Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teater korraldab koostöös Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksuga Kostüümidraama

04.08.2014 20:32

Koostöös Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksuga avab Endla Teater 7. septembril oma uue hooaja ning kutsub kõiki spordi kõrvalt kultuuri nautima. 104. hooaeg toob Endlasse uusi näitlejaid ning põnevaid lavastusi.

Sellel aastal toimub Kahe Silla jooksu raames Endla Kostüümidraama, kostüümijooks. Ettevõtmise eesmärgiks on lisada jooksule meeleolukust ja atraktiivsust kostümeeritud jooksjate näol. Kostümeeritult oodatakse osalema nii Kahe Silla jooksul, kepikõnnil kui ka ratastoolisõidul osalejaid. Parim kostüüm saab kutse kõikidele Endla teatri järgmise hooaja esietendustele.

Kostüümidraama tarbeks valmisid Kahe Silla klubi ja Endla teatri ühise projektina fotoseeriad kostümeeritud viiest Pärnu sportlasest ja viiest Endla teatri näitlejast. Projektis lõid sportlastest kaasa jooksu algataja Jüri Jaanson, sõudja Kaisa Pajusalu, jalgpallur Kairi Himanen, sõudja Allar Raja, elujooksja Kristjan Puusild ning näitlejatest Ireen Kennik, Carmen Mikiver, Kaili Viidas, Piirt Loog ja Sepo Seeman. Pildistamisi lavastas näitleja Kaili Viidas, pildistas ja fotosid töötles Terina Tikka, stilistina aitas kaasa teatri peakunstnik Liina Unt ja grimmi tegi Sirle Teeäär.
Fotod on alates 5. augustist huvilistele uudistamiseks üleval Pärnus Rüütli platsil, Endla teatri juures ning Rannapargis.

Lisaks tervitab teater nii lastejooksu kui ka põhijooksu päeval väikesi ja suuri spordisõpru teatrilaulude kontsertitedega. Lastelaulude ja putukate kontsert tuleb Endla lastelavastuste tegelaste poolt esitusele 6. ja 7. septembril. Jooksu põhipäeval peale autasustamist toimuval teatrilaulude kontserdil kuuleb hitte lavastustest “Viimane kauboi”, “Boyband” ja “Testosteroon”. Koit Toome kõrval tulevad lavale Endla teatri laulvad näitlejad ning bänd Viimane Kauboi.

Kõigil huvilistel on võimalik tutvuma tulla ka teatrimaja lavataguse eluga. Teatrimaja ekskursioone viivad läbi Endla teatri näitlejad. Kostüümilao juures saab selga proovida valikut teatrikostüümidest ning laenutada kostüümijooksu jaoks kostüüme ja aksessuaare.

6.–7. septembrini toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksust on taaskord kujunemas tervet nädalavahetust hõlmav spordipidu, mis pakub tegevust kogu perele. 6. septembril toimuvad Martensi väljakul Kahe Silla lastejooksud ja Pärnumaa Rahvasporditurg ning Pärnu Keskraamatukogus liikumisharrastuse seminar. 7. septembril sportliku nädalavahetuse finaalina antakse kell 12.00 start Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksule, käimisretkele ning ratastoolisõidule.

Kuna valminud on uus ja moodne Jaansoni kallasrada, läbitakse jooks tänavu uuenenud rajal. Jooksudistants on nüüdsest 9,86 km, pakkudes kuhjaga emotsioone ja meelelahutust.

Lisainfo Kahe Silla jooksu ja Endla Kostüümidraama kohta www.2silda.ee

Anni Lüll / turundusjuht
Pärnu Kahe Silla Klubi
56159598
[email protected]
www.2silda.ee

Eveli Loorents / turundus- ja kommunikatsioonijuht
Endla teater
5283186
[email protected]
www.endla.ee