Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teater katsetab ühekordse maratonetendusega

01.11.2011 16:54

Reedel, 4. novembril kell 19 on Endla teatri Küünis ainukordne võimalus vaadata järjest ühe etendusena Andres Noormetsa lavastusi „Algus“ ja „Lõpp“.

Mõte kahte lavastust koos mängida tuli Andres Noormetsal juba tänavu kevadel, mil „Lõpp“ alles proovisaalis oli. Kuigi „Algus“ ja „Lõpp“ on kumbki iseseisvad tekstid – „Algus“ Andres Noormetsa autoritekst, „Lõpp“ põhineb šveitsi näitekirjaniku Lisa Stadleri näidendil - , on mitmeid vihjeid, mis loovad lavastuste vahele mõttelisi seoseid. Kuidas need seosed toimima hakkavad, näitab reedene ühekordne katsetus.

Kontsertdraama „Algus“ esietendus Endla Küünis märtsis 2010. Helge ja kerge mõtlikkusega küsib lavastus inimese igapäevaelus kerkida võivaid küsimusi ja kutsub elama – nüüd ja kohe. Osades Lauri Kink, Piret Laurimaa, Ireen Kennik, Kaili Viidas, Ago Anderson, bändis Sepo Seeman, Feliks Kütt ja Janek Kivi. 4. novembril on ühtlasi „Alguse“ viimane etendus.

Lisa Stadleri tõsine komöödia „Lõpp“ jõudis lavale Endla tänavuse kevadhooaja viimase uuslavastusena. Lavastus näitab neid paljusid küsimusi ja küsitavusi, mis kaasnevad otsusega võtta vastutus oma elu eest lõpuni enda kätte. Osades Sepo Seeman, Ago Anderson, Piret Laurimaa ja Liis Laigna.

Etendus on kahe vaheajaga ning kestab kokku orienteeruvalt 4 tundi ja 15 minutit. Ühend-etenduse piletihind on 15 eurot. Piletid on müügil vaid Endla kassas ja Piletimaailmas.

Lisainfo:
www.endla.ee