Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla Teater jagas kolleegipreemiaid

28.12.2020 12:41

22. detsembril 2020 kuulutas Endla Teatri direktor Roland Leesment Zoomi jõuluülekandes välja 2020. aasta kolleegipreemiate laureaadid ning teatri hõivatuima nais- ja meesnäitleja. Preemiate füüsiline üleandmine toimub uuel aastal.

Teatripere valis parimaks naisnäitlejaks Jane Nappi rollide eest lavastustes "Onu Remuse jutte" (Kilpkonnapreili), "Jõgi" (Naine) ja "Abort" (Vida). Võrsete häältega valiti aasta meesnäitlejateks Jaan Rekkor ja Sten Karpov, kellest esimene tegi meeldejäävad rollid lavastustes "Tango" (Eugeniusz) ja "Vaade sillalt" (Eddie Carbone). Sten osutus aga valituks osatäitmiste eest lavastustes "Onu Remuse jutte" (Rebaseonu), "Nagu süldikeeduvesi" (Leo) ning "Abort" (erinevad rollid).

Parimaks lavastajaks kuulutati Priit Pedajas (Eesti Draamateater), kes tõi lavale 17. oktoobril suures saalis esietendunud draama "Vaade sillalt". Teist aastat järjest on aasta kunstnik-kujundaja Arthur Arula, kes kujundas lavastuse "Abort", mis esietendus 23. oktoobril Küünis.

Parimaks etendust ettevalmistavaks ja teenindavaks tehniliseks töötajaks valisid kolleegid butafoor-dekoraatori Kaido Torni. Aasta korraldajaks sai trupijuht Aigi Veski, kes kuulutati ka 2020. aasta tegijaks ehk kolleegiks, kes on oma tegevusega positiivselt silma jäänud. Parima teenindaja tiitel anti kassapidajale Siret Ruusile. Kõik kolm kolleegi said auhinnatud ka eelmisel aastal.

Kõige hõivatum meesnäitleja on Tambet Seling, kes andis aasta jooksul 91 etendust. Kõige hõivatum naisnäitleja on Fatme Helge Leevald, kes andis aasta jooksul 113 etendust.