Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teater jagas kolleegipreemiaid

27.12.2016 13:15

Endla teatri jõulupeol 22. detsembril anti üle traditsioonilised kolleegipreemiad ning preemiad hõivatuimale nais- ja meesnäitlejale.  

Parimaks naisnäitlejaks valiti Carmen Mikiver rollide eest lavastustes „Minu vana daam“, „Pao-Pao. Kuldse Trio lood“ ning „Olga, Irina ja mina“, parimaks meesnäitlejaks Tambet Seling rollidega lavastustes „Mitte praegu, kallis!“, „Pao-Pao. Kuldse Trio lood“ ning „Öös on asju“. Parimaks lavastajaks valisid kolleegid Enn Keerdi lavastuste „Minu vana daam“ ning „Valged heteromehed“ eest, lemmikuks kunstnik-kujundajaks sai Ivar Põllu lavastuste „Pao-Pao. Kuldse Trio lood“ ning „Öös on asju“ eest. 

Parimaks etendust ettevalmistavaks ja tehniliseks töötajaks valiti teatri puusepp Viljar Viik, kes on ka selleaastaste kolleegipreemiate autor, parimaks administratiivtöötaja auhinna sai haldusjuht Kaido Lüll, kõige paremaks kõiki teatritöötajaid teenindavaks sai teatris juba üle 50 aasta bussijuhina töötanud Peeter Harjaks ning parimaks kohvikutöötajaks kondiiter-pagar Ruth Põldre.

Kõige hõivatumateks näitlejateks olid meestest Tambet Seling, kes andis aasta jooksul 106 etendust ning naistest Karin Tammaru, kes andis aasta jooksul 91 etendust. Lisaks said eriauhinna teatri õmblejad, kes on 2016. aastal paistnud silma erakordse töökusega.