Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teater avab hooaja kostüümijooksu ning teatrilaulude kontsertiga

04.09.2014 12:52

Endla kostyymidraamaEndla Teater avab sellel pühapäeval, 7. septembril, koostöös Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksuga uue hooaja. Ühiselt kutsutakse kõiki huvilisi osalema meeleolukal kostüümijooksul „Endla kostüümidraama“, mille peaauhinnaks on kutse Endla teatri kõikidele hooaja esietendustele. Väärika Kostüümidraama žüriis on Endla peakunstnik Liina Unt, Teatrigalerii galerist ja kunstnik Piret Bergman, elujooksja Kristjan Puusild, moekunstnik ja stilist Gerly Tinn ning teatrikunstnik Liina Tepand.

Lisaks kostüümijooksule tervitab teater väikesi ja suuri spordisõpru teatrilaulude kontsertidega. Jooksu põhipäeval peale autasustamist astuvad Koit Toome kõrval lavale Endla teatri laulvad näitlejad ning kontserti juhib sellel sügisel Endla näitetrupiga liitunud Kadri Adamson. Lastelaulude ja putukate kontsert tuleb Endla lastelavastuste tegelaste poolt esitusele nii lastejooksu kui ka põhijooksu päeval. Sellel sügisel Endla näitlejatena alustavaid Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanuid tasub uudistama minna jooksu ergutuspunkti endise postimaja juures, kus läheb lahti „loomadisko“.

Pühapäeval saab tutvuma tulla ka teatrimaja lavataguse eluga teatrimaja ekskursioonidel ning kostüümiladu pakub võimalust proovida selga teatrikostüüme. Pikk ja sisutihe päev päädib Teatrigaleriis, kus 16.00 peale teatrimaja ekskursiooni avatakse Marko Kekishevi näitus „Plakatid ja märgid“.
Kogu selle nädala kuni pühapäevani, mil avatud on ka teatri kassa, on septembri ja oktoobri Endla etenduste piletite soodusmüük.

Lisatud fotol on Jüri Jaanson.
Koostöös Kahe Silla klubi ja Endla teatri ühise projektina valmisid fotoseeriad kostümeeritud viiest Pärnu sportlasest ja viiest Endla teatri näitlejast. Projektis lõid sportlastest kaasa jooksu algataja Jüri Jaanson, sõudja Kaisa Pajusalu, jalgpallur Kairi Himanen, sõudja Allar Raja, elujooksja Kristjan Puusild ning näitlejatest Ireen Kennik, Carmen Mikiver, Kaili Viidas, Priit Loog ja Sepo Seeman. Pildistamisi lavastas näitleja Kaili Viidas, fotod Terina Tikka, stilistina aitas kaasa teatri peakunstnik Liina Unt ja grimm Sirle Teeäär. Täpsem info ja ajakava: http://www.endla.ee/endla-kostuumidraama  
Kostüümijooksule registreerimine www.2silda.ee

Eveli Loorents / turundus- ja kommunikatsioonijuht
Endla teater
5283186
eveli@endla.ee
www.endla.ee