Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teater avab 94. hooaja esietendusega

08.09.2004 14:13

Laupäeval, 11. septembril esietendub Endla teatri Küünis Mihkel Ulmani komöödia Naiselikkusest - "Agnes".  
"Agnes" on tuntud dramaturgi Mihkel Ulmani seitsmes lavale jõudev näitemäng. Eelnevaist kolme on mängitud Pärnus ning Ulmani esimene näidend toodi publiku ette samuti Endlas, kui Enn Keerd lavastas 2000. aastal tema näidendi "Imede torn". Nüüd on Keerd võtnud tõlgendada pealispinnal kerget muutumiskomöödiat, mis küsib süvenejalt palju olulisi küsimusi meie naiste ja nende koha kohta oma mehe kõrval ning ühiskonnas laiemalt.
Lavastuse kunstnik on Leen Võrno (külalisena), muusikaline kujundaja Feliks Kütt ja valguskunstnik Margus Vaigur.

Selles komöödias on üks naine... Ja ometi on laval korraga terve hulk naisi.

Millised nad on ja mida nad tahavad? Kas nad naudivad oma praegust elu või ihkaksid nad midagi muuta? Milline on nende suhe oma meestega? Kuidas on nad rahul oma tööga? Kas neile meeldib nende kodu? Kas ja kuipalju saavad nad ise otsustada, mida oma eluga üleüldse peale hakata? Kas keegi neist hakkab peale? Milline neist naistest? Kuidas mehed seda taluvad? Mida tahavad mehed Agnesest teha ja mida Agneses näha?
Mis juhtub kui kaks tavalist eesti meest hakkavad ebanaiselikust Agnesest oma iseäralike vahenditega vormima sulnist eevatütart? Millist naist hindab mees kõrgelt? Milline on naiselik naine?

Kõiki naisi ehk Agnest kehastab Ireen Kennik ning põlatud ja/või tahetud mehi tema elus mängivad Sepo Seeman, Lauri-Kare Laos ja Enn Keerd.


Rica Semjonova

Pärnu Teater Endla
avalike suhete juht
+372 44 20 646
+372 55 584 886