Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla Teater asendab uuslavastuse

22.03.2018 14:34

Käesolevaga anname teada, et Endla Teatris 1. juunil 2018 esietenduma pidanud lavastus "Ma teenindasin Inglise kuningat" (autor Bohumil Hrabal, lavastaja Laura Jaanhold) lükkub edasi ning juunis tuuakse selle asemel lavale Ingomar Vihmari tõlgendus Hugo Raudsepa komöödiast "Vedelvorst"

Hrabali värvikas jutustus "Ma teenindasin Inglise kuningat" on lavastusmeeskonna ja teatri nägemuses materjal, mille lavale toomisel tahame kasutada kõiki Endla renoveeritud suure saali lavatehnilisi võimalusi. Kahjuks ei ole teatri koostöö suure saali lavatehnikat uuendava Hollandi firmaga Trekwerk sujunud plaanipäraselt – eelmise aasta novembris lõppema pidanud lavaseadmete rekonstrueerimine ei ole tänaseni lõplikult teostunud ning seetõttu oleme sunnitud 1. juunil esietenduma planeeritud lavastuse lavatehnilistel põhjustel edasi lükkama. 

Endla teatrijuht Roland Leesment: ""Ma teenindasin Inglise kuningat" oli planeeritud Endla lavatehniliselt uuendatud suure saali avalavastuseks möödunud novembris, kuid kui sügisel selgus, et renoveerimistööd võtavad planeeritust rohkem aega, pidime proovid katkestama ja lavastuse esietenduse selle aasta suve algusse lükkama, kuna EV100 teatrisarja koostöölavastuse esietendumise aega ei saanud enam muuta. Nii avasimegi oma saali 1. detsembril 2017 "Kaarnakivi perenaisega", kuid lavatehnilised tööd suures saalis jätkusid. Kahjuks peame tõdema, et kõik planeeritud tööd ei ole ikka valmis ning "Ma teenindasin Inglise kuningat" proovide jätkamine ei ole lavatehnilistel põhjustel võimalik ka veel aprillis 2018. Seetõttu otsustasime lavastusprotsessi külmutada kuni meie suure saali lavatehnilised võimalused on meile kasutatavad täies mahus ja soovitud kvaliteedis."

Siiski ei jää 1. juuni Pärnus esietenduseta – Endla Teatri 2018. aasta suve avalöögiks saab eesti näitekirjanduse kuldvarra kuuluv Hugo Raudsepa komöödia "Vedelvorst", mille toob lavale teatri loominguline juht Ingomar Vihmar. Lavastuse kunstnikuks on Illimar Vihmar ning Laisavere kroonuvalla Näsnäruda talu õuel lahtirulluva komöödia värvikaid tegelasi kehastavad Sander Rebane, Carmen Mikiver, Jaan Rekkor, Sten Karpov, Ireen Kennik, Fatme Helge Leevald ja Lauri Mäesepp. 

"Vedelvorsti" tegevus saab alguse kenal suvepäeval, mil Näsnärudasse saabub suur õnnesõnum: Sarve Mats, see suur vembumees ja kaaberjaan, kes hobustega parseldas ning linade ja takuga laatadel raha kokku ajas, on ära surnud ja testamendiga oma ristipojale, Näsnäruda noorperemehele Kustavile suure päranduse jätnud! Aga nagu igal õnnel, on ka sellel oma konks küljes – päranduse pälvib Kustav vaid juhul, kui ta naise majja toob ja pisipere hakkama paneb ... Kas ja kuidas vedelvorstist ja venimusest Kustav Sarve Matsi päranduse kätte saab ja millist rolli selles mängivad Näsnäruda teised majakondsed, selgub juba etendustel.

"Vedelvorsti" mängitakse samadel kuupäevadel, kui olid planeeritud "Ma teenindasin Inglise kuningat" etendused (1., 2., 7., 8., 9. ja 14. juunil). "Ma teenindasin Inglise kuningale" ostetud piletid kehtivad "Vedelvorsti" samal päeval toimuval etendusel. Soovi korral on pileteid võimalik tagastada Endla kassas ning Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides.

***
Lisainfo: 
Mari-Liis Pärn
Endla Teatri kommunikatsioonijuht
+372 5809 8361