Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teater annab Eesti Pimekurtide Tugiliidule üle esimesed lavastuse „Imetegija“ raames kogutud 1000 eurot

27.04.2012 14:28

ImetegijaEsmaspäeval, 30. aprillil kell 19 annab Endla teatrijuht Ain Roost enne „Imetegija“ Tallinna külalisetenduse algust Eesti Draamateatri saalis Eesti Pimekurtide Tugiliidule üle esimesed 1000 eurot, mis on kogutud „Imetegija“ esietendusega käivitunud kampaania „Teeme koos imesid!“ raames. Kogutud summa läheb nägemis- ja nägemisliitpuudega laste muusikaõpingute toetuseks.

Möödunud septembris Endla hooaja avanud Kalju Komissarovi lavastus „Imetegija“ põhineb tõestisündinud lool pimekurt Helen Kellerist ning juba lavastusprotsessi käigus tegi teater koostööd nii Eesti Pimekurtide Tugiliidu kui ka Tallinna Heleni Kooliga. Lisaks toetuskampaania käivitamisele on „Imetegijaga“ seni antud kolm etendust Pärnus, Tallinnas ja Tartus, millest on kirjeldustõlke, viipekeelse tõlke, subtiitrite ja kõrvaklappidesse tuleva helivõimenduse abil olnud võimalik osa saada ka nägemis- ja kuulmispuudega teatripublikul. Sarnaselt nelja lisatõlkega on ka 30. aprilli etendus Tallinnas.

Kampaania „Teeme koos imesid!“ käigus on Endla teatripublikul käimasoleva hooaja jooksul olnud võimalik koos Heleni helkuri ostuga toetada 1 euroga Eesti Pimekurtide Tugiliidu muusikaõpingute projekti. Siiani ei ole Eestis nägemis- ja nägemisliitpuudega lastel olnud võimalik süvendatult muusika õppimisega tegeleda, kuna puuduvad õpetajad, õppematerjalid ning Braille kirjas noodid. Projekti esimesed sammud on tänaseks juba tehtud: aprillis kohtusid Tallinna Heleni Kooli, Vanalinna Hariduskolleegiumi ja Tartu Emajõe Kooli õpetajad Soome spetsialistiga, kellega koos töötatakse augustiks välja õppematerjalid ning septembris korraldatakse esimene koolitus siinsetele nägemispuudega lastega töötavatele muusikaõpetajatele.

Kampaaniat „Teeme koos imesid!“ jätkab Endla teater ka järgmisel hooajal.

Lisainfo:
Inga Jaagus
SA Endla Teater
Avalike suhete juht
[email protected]
442 0646
505 1223
www.endla.ee