Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teater alustab sünnipäevakuud näitusega

29.09.2006 16:49

Endla teatri sünnipäevakuu saab alguse Jüri Tensoni fotonäitusega.
29. septembril kell 16 avatakse Endla Teatrikohvikus ja Küüni koridorides Jüri Tensoni fotonäitus "Ilusamad aastad". Näitus kajastab Pärnu teatri elu viimase paarikümne aasta jooksul.

Teater on iidne, kuid samas üürike kunst. Teatriime sünnib igal õhtul uuesti ja isemoodi ning nii ongi võimalik seda tulevastele põlvedele jäädvustada vaid filmilindil või fotodel. Jüri Tensoni fotokogus on palju pilte, mis jutustavad Pärnu teatri erinevatest aegadest, inimestest, lavastustest ja ka kõigest sellest, mis aastakümnete taguse Pärnu kultuurielu juurde kuulusid.

Oktoober on teatriaasta raames nimetatud Endla kuuks. Jüri Tensoni fotonäituse kõrval avatakse 5. oktoobril rändnäitus "Eesti teater 100". Endla kuu toob mängukavva kaks uuslavastust - 14. oktoobril Jaan Kruusvalli "Võikõllane üü" Enn Keerdi lavastuses ning 28. oktoobril Fridebert Tuglase "Väike Illimar" Tiit Palu dramatiseeringus ja lavastuses.

Sünnipäevanädalasse, mis algab täpselt kutselise Endla teatri 95. aastapäeval 23. oktoobril, mahub palju põnevat jälgimiseks-kaasaelamiseks teatrimajas ja selle esisel platsil: valgusetendus, linna kilvarite teatriteemaline mälumäng, Karin Hallase loeng teatrimajade arhitektuurist, kohtumine endise endlalase Aarne Ükskülaga, elava muusika õhtud Teatrikohvikus jpm. Nädal päädib "Väikese Illimari" esietenduse ja sünnipäevapeoga "Estonian Dream Girls Band’i" saatel.


Ülle Jantson
Endla teatri
avalike suhete juht
442 0646 / 516 3133
mailto:[email protected]