Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teater alustab hooaega

29.08.2006 11:04

28. augustil algas Endla teatris uus hooaeg.
Proovisaalis alustas Jaan Kruusvalli näidendiga "Võikõllane üü" proove lavastaja Enn Keerd. Nostalgiast ja eluvalust kantud eesti minimalistliku mõttekirjaniku lugu toob vaatajani nõukogudeaegse maapere elu oma rõõmude ja murede, harva tärkava värskuse ja pidevalt haigutava rutiiniga. Lavastus esietendub 14. oktoobril teatri Küünis.

Teatrikülastaja jaoks alustab Endla teater 96. hooaega 16. septembril. Otsa teeb lahti eelmise hooaja publikurohkeim lavastus "Linda tahab lahutada".

Endla teatri juubelinädalal, 23. - 28. oktoobrini, pakume palju põnevat nii vaatamiseks kui ise kaasategemiseks: valgusetendus teatriesisel platsil, temaatiline viktoriin, loeng Endla teatrimajade arhitektuurist, kohtumine Aarne Ükskülaga jpm. 28. oktoobril, teatri 95. sünnipäeval õhtul esietendub Friedebert Tuglase "Väike Illimar" Tiit Palu lavastuses. Novembri lõpus tuleb Küünis välja Jaan Kaplinski "Liblikas ja peegel", lavastajaks Madis Kalmet.

Detsembris ootame teatrisse eelkõige lapsi ja noori. Siis etendub Eesti Näitemänguagentuuri näidendivõistlusel auhinnatud Eva Koffi näidend "Sabaga täht", mille lavastab Andres Noormets. Mullu tutvustasime lastele koos lavastusega "Kaval-Ants ja Vanapagan" kodumaiseid loomi ja linde, sel aastal aga tervet päikesesüsteemi, milles elame. Küüni saalist saab planetaarium, kus võimalik jälgida nii sabaga kui sabata tähtede teekondi.

Uus hooaeg toob uuendusi ka teatri ridadesse. Trupiga liituvad endised vanemuislased Karin Tammaru ja Indrek Taalmaa. Avalike suhete juhina asub tööle sama ametit TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pidanud Ülle Jantson.


Ülle Jantson
Endla teatri avalike suhete juht
4420 646 / 516 3133
[email protected]