Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla teater alustab 101. hooaega

29.08.2011 12:43

Sel sügisel alustab Endla teater oma 101. hooaeg 10. septembril Kalju Komissarovi lavastusega „Imetegija“. Lisaks jõuab sügishooajal lavale veel neli uuslavastust. Hooaja teisel poolel, alates 1. jaanuarist 2012, jätkab Endla  tööd sihtasutusena.

Endla tänavune sügishooaeg pakub nii liigutavat draamat kui sügavat mõtlemisainet. Lastele on repertuaari lisandumas kaks uuslavastust. Olulise sündmusena tähistab kutseline Endla teater 22. oktoobril pidulikult oma 100. juubelit.

101. hooaja avalavastusena esietendub 10. septembril Endla Suures saalis Kalju Komissarovi lavastus „Imetegija“, mis põhineb tõestisündinud lool lapsena kuulmise ja nägemise kaotanud ameerika ühiskonnategelase Helen Kelleri lapsepõlvest. 22. oktoobril tähistab Endla teater oma 100. juubelit Andres Noormetsa lavastusega „Hamlet Anderson“, millele järgneb teatri sünnipäevapidu.  Aasta viimase uuslavastusena esietendub 17. detsembril Küünis Tiit Palu lavastatud ja dramatiseeritud Ene Mihkelsoni romaanil põhinev „Ahasveeruse uni“.
Lastele on esimene esietendus juba 8. oktoobril Küünis – põnev putukate lugu „Põrrr…!!!“. Väikese vaataja suurte putukate maailma viiva loo autoriks ja lavastajaks on Endla näitleja Kaili Viidas, kellele see on ühtlasi lavastajadebüüdiks. Jõuludeks jõuab lavale idamaiselt värviküllane „Aladdini imelamp“, mis esietendub 13. detsembril Suures saalis, lavastajaks Enn Keerd.

Uuel hooajal on muutused ka Endla töötajaskonnas. Hooaja algusest ei tööta Endla peakunstnikuna Silver Vahtre, kelle tööleping teatriga lõppeb. Omal soovil ei jätka tööd Endlas alates 2012. aasta algusest pealavastaja Tiit Palu. Endla näitetrupiga liitus suvel näitleja Bert Raudsep.

Augustiga on käima lükatud Endla teatrist sihtasutuse moodustamise protsess, mis jõuab lõpule detsembri lõpuks. Sarnaselt Eesti Draamateatri, Rakvere Teatri, Ugala Teatri ja Vene Teatriga muutub Endla alates 1. jaanuarist 2012 riigi osalusega sihtasutuseks.

Lisainfo:
Inga Jaagus
Pärnu Teater Endla
Avalike suhete juht
inga@endla.ee
442 0646
505 1223