Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla publiku lemmikuteks on Carmen Mikiver, Sepo Seeman ja lavastus “Kangelane”

30.03.2008 10:20

Laupäeval, 29. märtsil kuulutati "Endla" teatri suurelt lavalt enne “Kokkola” etendust välja vaatajahääletuse “Publikulemmik 2008” võitjad.

"Endla" teatri publiku lemmikuim naisnäitleja on Carmen Mikiver osatäitmiste eest lavastustes  “Karge meri”, “Tunnete tektoonika” ja “Muinasjutt Põhja Konnast ja printsessist”. Meesnäitleja publikupreemia sai Sepo Seeman rollide eest lavastustes “Kokkola”, “Kajakas”, “Kangelane” ja “Kolmekesi kahevahel”. Samade rollide eest pälvis Sepo Seeman 2007. aasta detsembris ka “Endla” teatri parima meesnäitleja kolleegipreemia. Parimaks lavastuseks hääletasid “Endla” teatri vaatajad Mart Kivastiku kirjutatud soomepoiste loo “Kangelane”, mille lavastas külalisena Kalju Komissarov.

Carmen Mikiver arvas, et tema uuematest töödest on publikule hinge läinud karjäärinaise Diane roll Enn Keerdi lavastatud armastusloos “Tunnete tektoonika”. “Mulle meeldib endale seda rolli väga teha, sest see on selline töö, mis kohustab ennast kokku võtma,” lausus Mikiver. Näitlejanna ütles, et annab laval endast maksimumi ning ehk tänu sellele püüab publik tema pingutuse kinni ja võtab ka hästi vastu. Carmen Mikiver pälvis teatripubliku tunnustuse kolmandat korda - eelmised publikupreemiad pälvis ta 2001. ja 2007. aastal.

Pärnu Linnavalitsuse esindajana kuulutas auhinnasaajad välja abilinnapea Vambo Talu ning traditsiooniliselt premeerib linnavalitsus publikulemmiku hääletuse võitjaid 10 000 krooniga.

Publikuhääletusest võttis osa 382 teatrisõpra, neist kehtivaid hääletussedeleid oli kokku 310. Rikutud sedeliteks loeti ilma vastaja nime või kontaktandmeteta ankeedid. Kõigi vastanute vahel loositi välja peaauhinnana kutse kahele kõigile järgmise hooaja esietendustele ning kümme kutset teatrukülastaja enda valitud "Endla" teatri etendusele. “Publikulemmik 2008” hääletusel sai valida lavastuste vahel, mis on “Endla” teatris esietendunud 2007. aasta märtsist kuni 2008. aasta märtsini. Järgmine publikuhääletus toimub 2009. aasta märtsikuus.

Teate edastas,

Eve Tisler
Endla teater
Avalike suhete juht
eve@endla.ee