Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla Noortestuudio hakkab mängima “Oma elu superstaare”

29.01.2009 12:21

Neljapäeval, 29. jaanuaril esietendub Endla teatri Küünis teismeliste elust rääkiv näidend "Oma elu superstaarid". Näidendi autorid on Triinu Ojalo ja Laura-Marie Ojalo, lavastaja Enn Keerd ning kunstnik Tuulikki Ojalo (külalisena). Mängivad Endla Noortestuudio õpilased: Laura Koop, Ester Lohk, Jari Matsi, Karl Paju, Piia Puronen, Mari-Liis Pärn, Laura-Liis Pärna, Sophie Semjonova, Eliis Vaiksaar, Egne Õispuu.

16aastane Lenna on pealtnäha musterõpilane ja üks kooli popimatest tüdrukutest. Aga peidus särava pinna all painab teda hirm ja väsimus: kas ta tõesti peab kõiges olema kogu aeg parim ning kas ta ikka peab juba praegu valima tee, mida mööda kogu ülejäänud elu käia? Näidend räägib olulistest asjadest noorte elus: koolist, kodust, sõprusest, ideaalidest, hirmust täiskasvanute maailma ees, eneseotsingutest ning esimesest armumisest.

"Olulisim on isikliku vabaduse teema ja muidugi ka noorte identiteediküsimused. Noortele on väga oluline, mis valikuid tehakse, et end määratleda. Kas identifitseeruda mingi rühma järgi või olla see, kes sa ise tegelikult olla tahad... Need ei ole kerged otsused ning enamikule noortele tuttavad ja igapäevased küsimused," kommenteerib Triinu Ojalo uut noortelavastust. 
Vaata ka lavastuse blogi: www.omaelusuperstaarid.blogspot.com

Endla teatri Noortestuudio esimene kokkusaamine oli 3. oktoobril 2004. Stuudio juhendajatena alustasid Endla teatri näitlejad Piret Rauk ja Enn Keerd. Kokku tuli tosinkond gümnaasiuminoort Pärnu koolidest. Tööle hakati hääle ja keha, teksti ja mõttega. Lavalaudadel on noortestuudio mänginud kolm lavastust: "Sõbrapäev", "Päikesetõus Volli juures" ja "Mirr".