Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla lavastus “Janu” Saksamaal festivalil

02.04.2009 10:29

2.–10. maini toimub Saksamaal Heidelbergis nüüdisdramaturgia turg-festival Stückemarkt 2009, mille raamprogrammi kutsuti ka Endla teatri lavastus "Janu“ (autor Martin Algus, lavastaja Andres Noormets).

Heidelbergi Stückemarkt on üks huvitavamaid nüüdisdramaturgia festivale Saksamaal, sel aastal toimub festival juba 26. korda. Lisaks saksa dramaturgiale esitleb festival igal aastal ühe välisriigi näitekirjandust. Sel aastal on Stückemarkti nn Euroopa-külaline Eesti.

Näidendid, mis välja valitakse, pääsevad võistlusprogrammi läbi dramaturgidest, kirjanikest, teatritegijatest ja ajakirjanikest koosneva žürii sõela, mis tagab programmi kõrge taseme. Eesti esitas turule üheksa näidendi saksakeelsed sünopsised ja katkendid, millest žürii valis lõppvõistlusele kolme autori tekstid: Jim Ashilevi "Portselansuits", Andrus Kivirähki "Aabitsa kukk" ning Urmas Lennuki "Boob teab". Kokku pääses lõppvooru üheksa autorit, kelle tekstid loetakse ette täismahus ning kelle vahel läheb jagamisele neli auhinda kogusummas 23 500 eurot. Eesti tekstide tõlkija on Irja Grönholm, kes äsja võttis vastu Eesti Kultuurkapitali 2008. aasta tõlkeauhinna.

Stückemarkti teatriprogrammi raames toimub 22 esiettekannet, noore lavastaja foorum ning külalisesinemised kolmelt Eesti teatrilt kolme algupärandiga: Endla lavastusega "Janu", Ugala lavastusega "Poks" ning Eesti Nuku- ja Noorsooteater lavastusega "Nukumängu ABC". Lavastusi mängitakse eesti keeles saksakeelsete subtiitritega, etendustele järgnevad truppide kohtumised publikuga. Lavastused valis välja festivali kunstiline juht Axel Preuss, kes külastas Eestit selle aasta veebruaris.

Festivali Eesti programmi ettevalmistamise ja läbiviimise eest vastutab Eesti suursaatkond Berliinis koostöös kultuuriministeeriumi, Eesti Teatri Agentuuri ja Ugala, Endla ning Eesti Nuku- ja Noorsooteatriga. Programmi finantseerivad Eesti poolt kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Hasartmängumaksu Nõukogu ja Eesti suursaatkond Berliinis.

Festivali programm:
www.theaterheidelberg.de/servlet/PB/menu/1173916_l1/index.html

Teate edastas:
Katrin Ruus
Endla teatri avalike suhete juht
[email protected]
www.endla.ee