Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla 2021. aasta kolleegipreemiad

27.12.2021 14:38

23. detsembril kuulutas Endla Teatri direktor Roland Leesment teatripere jõululõunal välja 2021. aasta kolleegipreemiate saajad ning tänati kõige hõivatumat nais- ja meesnäitlejat.


Teatripere valis parimaks naisnäitlejaks Fatme Helge Leevaldi rollide eest lavastustes: „Härra Huu“ (erinevad rollid), „Põrgupõhja uus Wanapagan“ (erinevad rollid) ja „Ma teenindasin Inglise kuningat“ (erinevad rollid). Aasta meesnäitlejaks valiti Sten Karpov rollide eest: õpetaja suvelavastuses „Põrgupõhja uus Wanapagan“ ja Jan Dítě lavastuses „Ma teenindasin Inglise kuningat“.


Parimaks lavastajaks kuulutati Kaili Viidas, kes tõi lavale lastelavastuse „Üks rohutirts läks kõndima“ ja suvelavastuse „Põrgupõhja uus Wanapagan“. Aasta kunstnik-kujundaja on Arthur Arula, kes oli suvelavastuse „Põrgupõhja uus Wanapagan“ ja surmtõsise komöödia „Arktilised mängud“ kunstnik.


Parimaks etendust ettevalmistavaks ja teenindavaks tehniliseks töötajaks valisid kolleegid kostümeerija Kärt Altjõe. Parima teenindaja tiitel anti kassapidajale Siret Ruusile. Aasta korraldajateks valiti võrdsete häältega trupijuht Aigi Veski ja turundusjuht Inger Lilles-Nestor ning aasta tegija tiitli ehk kolleeg, kes on oma tegevusega positiivselt silma jäänud sai Aigi Veski.


Kõige hõivatum meesnäitleja on Sander Rebane, kes andis aasta jooksul 86 etendust. Kõige hõivatum naisnäitleja on Fatme Helge Leevald, kes andis aasta jooksul 85 etendust.


Endla Teater tänab kõiki silmapaistvaid kolleege!
endla.ee