Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla 102. hooaeg algab sündmusterohkelt

07.09.2012 13:15

Endal teatrirahva uus aasta algab 15. septembril
Juba enne õhtust „Uhkuse ja eelarvamuse“ esietendust on teatrisõpradel põhjust aega varuda. Kell 16.30 on linnarahval haruldane võimalus osaleda teatri ajaretkel, kus Endla eelmine direktor, sügavuti Pärnu aja- ja teatrilugu tundev bibliofiil Olaf Esna ning sihtasutuse Endla praegune juht Ain Roost kehastuvad giidideks-teatrivaimudeks  ja viivad poolsada kiiremini registreerujat teatri uhiuue bussiga umbes kolmveerandtunnisele retkele mööda Pärnu tuntud ja tundmatuid teatriga seotud paiku. „Kõik teavad, kus oli Endla esimene hoone, aga tegelikult on Pärnu kui teatrilinna ajalugu  nii pikk, et linnas on kümneid , kui mitte sadu kohti, millel oma teatriga seotud lugu rääkida,“ tutvustas 15.septembri plaane Ain Roost.

Endla buss mahutab poolsada inimest ja kuigi ajaretkele minejate käest raha ei küsita, tuleb hilisemate segaduste vältimiseks end teatrikassas eelnevalt registreerida. Küsija saab vastava kupongi, mille ettenäitamisel on kindel, et kell 16.30 teatri tagant väljuvasse bussi pääseb. Keegi ei saa võtta enam kui kaks pääset.

Kell 17.30 on kõik huvilised oodatud teatrikohvikusse, kus sügishooajal esietenduvaid lavastusi tutvustavad lavastajad Kalju Komissarov, Ervin Õunapuu, Enn Keerd ja teatri dramaturg Triinu Ojalo. Oma üllatused on hooaja avapäeval varuks teatri kohvikulgi, mis kuu alguses tähistas oma uuel kujul tegutsemise kümnendat sünnipäeva. Oma sooduspakkumised on sel päeval ka piletikassas.

Õhtu oodatuim sündmus on kahtlemata Jane Austeni romantilise komöödia „Uhkus ja eelarvamus“ esietendus, mis praegu lavastaja Kalju Komissarovi käe all viimast lihvi saab. Tegu on 19. sajandi Inglismaal hargneva looga armastusest ja kommetest, mille keskmes oleva perekonna viis õde on harjunud oma ema kinnisideega, et tuleviku kindlustamiseks on siin maailmas kõige tähtsam leida endale jõukas abikaasa.

Pressiteate koostas:
Toomas Šalda
Endla avalike suhete juht
5110228
[email protected]